Adana Demirspor için taşın altına elini uzatma vakti…

07/06/2021 20:31 634

 

Daha önce bu güzelliği dolu dolu yaşamamıza rağmen tabi ki hepimizde Süper lig heyecanı var.

Ancak o dönemlerle 26 yıl sonra gelen Süper lig arasında doğal olarak fersah fersah fark var. O dönemler 4-5 iş adamı bir araya gelip kadroyu oluşturabiliyordu. Altyapıdan da yetenekli gençlerin çıkmasıyla kadro oluşturulabiliyordu.

Bugün ise durum çok çok farklı. Paranız değil çoook paranız olmaz ise Süper ligde gücünüzü kabul ettirmenizin mümkün olmadığını belirtebilirim.

Adana Demirspor ve Adana bu fırsatı Murat Sancak ile yakaladı.

Bakıldığında 13 Ağustos tarihinde başlayacak lige belki de en avantajlı kulüp olarak Adana Demirspor girecek. En önemli nedeni ise borçsuz olması. Sağına soluna önüne arkasına bakın Adana Demirspor kulübünün sıkıntısı yok. Bu anlamda Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak en ince detayı irdeliyor ve kulübü daha da rahatlatmak için daha başarılı olması için sıkıntı yaşamaması adeta kafa patlatıyor.

Bu, Murat Sancak’ın tek başına mücadelesidir.

Gözlerimizi Adana’ya çevirelim. Hatta geriye dönüp 3 yıllık yol haritasına bakalım. Hangi isim çıkıp da Başkan Murat Sancak’a ve Adana Demirspor’a destek olmuş.

“Murat Sancak var o halleder…” olmuş…

Yani yük Başkanın omuzlarına bırakılmış.

Bugün Adana Demirspor’u seviyorsak, Süper ligde mücadele etmesi mutlu ediyorsa taşın altına eline koyma, Murat Sancak Başkanı en azından bu zorlu yolculukta yalnız bırakmama adına adımlar atılmalı.

3 Milyonluk Adana’da herhalde Adana Demirspor’un Süper lig locaları boş kalmaz. Çıkacak kombineler dilerim taraftarlar tarafından hepsi alınır. Çıkacak ürünleri storeden alıp kulübe destek olunmalı.

Adana Demirspor için ligin adı artık Süper lig. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon ve diğerleri Adana’ya gelecek.

Murat Sancak ve Adana Demirspor, Adana’ya, esnafa bu anlamda destek oluyorsa Belediye Başkanları, Adanalı iş adamları , odalar ve sivil toplum örgütleri de Murat Sancak ve Adana Demirspor’a destek olacaklar. Yani birliktelik…

Şimdi Süper lig heyecanını yaşıyoruz.

Adanalının, Başkan Murat Sancak için Adana Demirspor için taşın altına elini koyma vakti.