Adana Demirspor doğru yolda

18/08/2021 04:53 582

Sezonun ilk maçları zordur. Buna rağmen Adana Demirspor, Fenerbahçe karşısında istekli ve arzulu başladı. Tüm oyuncular elinden geleni yapmaya çalıştı. Maçtan önce endişelendiğim , savunmanın arkasına atılacak toplardı. Tehlikeli olacak diye düşünüyordum. Zira, savunmanın hatalarını Beşiktaş maçında da takip etmiştim. Nitekim Fenerbahçe maçında gol vurguladığım gibi geldi.

İlk yarı dişe diş mücadeleye sahne oldu. Etkili olacağını umduğum Belhanda, beklentilerimin altında kaldı. Bunu, sıcak havaya, yeni takımı olmasına bağlayabiliriz. Zira Belhanda, Adana Demirspor için her zaman etkili olacaktır. Gözlerin üzerinde olduğu Balotelli vasatın üzerine çıkamadı. Aynı şekilde Akintola’da öyle. Buna rağmen Pereira, Novak’ı buraya çekerek önlem almak zorunda kaldı.

Samet hoca gününde olmayan Belhanda ile Balotelli’yi kenara alarak oyuna hareket getirmek istedi. Bu hamlelerle 75. Dakikadan sonra çok etkili olduk. Çok da gol kaçırıldı.

Adana Demirspor ilk maçını kaybetmiş olabilir. Buna rağmen gelecek adına umut verdi. İdeal kadroyu oluşturmak için 5-6 haftaya ihtiyaç var. Bu dönemi az hasarla geçmekte Samet hocaya düşüyor. Takımda düzen oturunca daha da iyi olacağını düşünüyorum. Yüksek mücadeleden dolayı oyuncuları kutluyorum. Yola devam. Bu mücadele ilerleyen haftalar için bizleri umutlandırdı. Başarılar Adana Demirspor’um.

Adana Demirspor’da Muriç, Fenerbahçe’de Altay kalede durdu. Birisi kalesinde 2-3 pozisyon yaşadı, diğeri ise maçta yıldızlaştı. Bu, Adana Demirspor’un doğru yolda olduğunu gösteriyor. Muriç’in güven verdiğini söyleyebilirim. Defans genelde başarılıydı. Ortada Gökhan ile Sinan çok koştular. Ellerinden geleni gösterdiler. Gökhan, defansın arasına fazla girdiği için Balotelli, ile Belhanda pres yapmadıkları için rakip topla oynama oranını az dolsa artırdı.

Son olarak penaltı pozisyonu ile ilgili VAR devreye girmedi. Geçen yıl olsaydı 10 kez seyredilirdi. MHK’nin bunlar dikkat etmesi gerekiyor.

Adana Demirspor’a Kayseri maçında başarılar diliyorum.