Adana Basketbolu : THE END

22/04/2021 00:29 1911

Evet Kadınlar Süper liginde ABK takımı, 1.lig de Ceyhan belediyesi bu yıl Aslanlar gibi küme düştüler !

Sezon öncesinde Belediyelerden yardım istemeler, oraya aracı sokup para istemeler artık bitti. Ve artık iki takımımız da oynadıkları liglerinin bir altına düştüler.

Ceyhan Belediyesi bünyesindeki olaylar neticesinden dolayı bir çok oyuncusunu gönderdi. Belediye içerisindeki olumsuzluklar tabi ki takımı da etkiledi ve yabancı dahil 6 oyuncu ile vedalaştılar. Bu nedenle 1.ligden düşen Ceyhan ekibi bölgesel lige düşmüş oldu.

ABK takımı sezona “Avrupa’da Bir Adanalı” sloganı ile girdi. Geçmiş sezonlardaki ve yeni sezondaki ödeme olumsuzluklarından adeta ligin tabanına demir attı. Ve bu ligde oynamaya gücü yetmeyen oyuncularla ligin sonunu zor getirdi. Sonrasında malum küme düştüler.

Bir zamanlar özellikle kadın basketinde söz sahibi Adana kötü yönetilmekten dolayı dibe çakıldı. Önce dürüst yönetici sloganı ile başlanması gereken Adana’da spor maalesef önce ben(!) felsefesi ile küme düştü.

Sporcuya verilen ancak tutulamayan sözler, borçlar , bu işten yani basketbol ve basketbolcunun ruhundan anlamayan yöneticiler ve yetersiz yönetilme sonucu Adana Basketbolda sınıfta kaldı!