Adana Basketbol nefes aldı

13/01/2020 15:00 4296

Herbalife Nutrition Süper bayanlar Basketbol kadınlar ligi ikinci yarısı başladı ve Adana temsilcisi ABK takımı Adana’da küme düşen Canik takımını kolay geçti.

Sezon başı şampiyon adayı Çukurova Gelişimin düşme potasında olduğunu , bir hafta önce Fenerbahçe’yi yenen Elazığ  Özel İdare bir hafta sonra İzmit’te hem de evinde 20 farkla yenilmesi akıllara soru işaretleri getiriyor. Bu lige sihirli değnekler mi değişiyor? Diye!

Kötü giden takım iki günde iki yabancı getirip düzeliyor. İyi giden takım iki yabancısını gönderip küme düşme adayı oluyor. Evet böyle bir lig yaşıyoruz.

Şu oyuncu menajeri şu takılmada…Şu oyuncusu şu takımdan alıp bu takıma veriyor. Evet bu konuşmalar bu camiada hep konuşulan konular. Bunlardan kurtulamazsa bayan basketbolü hiçbir yere varamaz.

Ben, Çukurova Gelişimin küme düşeceğine inanmıyorum. Botaş ve Hatay ‘ın maçları önemli. Adana’nın evinde Hatay, Botaş, Elazığ, İzmit, Galatasaray, Canik maçlarıyla 8 galibiyeti bulması şart.

Yeni transfer Burcu Çiğil’in faydalı olmasını umuyorum. Tecrübeli ve iyi bir forvet.  Evet böyle bir ligde kim düşer bilemem ama Adana, Çukurova Gelişim, kayseri, Ormanspor ve Elazığ küme düşmez. Nedenini sezon sonu anlatırım.