Adana Basketbol destek bekliyor

02/11/2019 19:34 3988

Kadınlar Süper liginde mücadele eden ve oynadığı 3 lig maçının birini kazanıp ikisini kaybeden takım, Kayseri önünde galibiyet arayacak.

Geçen hafta Kocaeli’nde İzmit Belediyesi önünde iyi mücadele etmesine rağmen müsabakadan 101-94 yenik ayrılan Adana ekibi için olmazsa olmaz müsabakalarından biri kuşkusuz Kayseri maçı olacak. Amerikalı oyuncular Danielle Adams, Alexis Prince ve Letonyalı Eline Babkina takımın lokomotifi konumunda. Bu oyuncular sahada ellerinden gelenin fazlasını yapan oyuncular. Bu oyunculara özellikle hücumda ortak olup onlara yardımcı olacak Türk oyunculara ihtiyaç olacaktır. Coach Mehmet Özkan, Rotasyon yapması gerekli olduğu haller müsabakanın her zerresinde mutlaka olacaktır. İşte bu anlarda öncelikle Marina, Sevgi, Nuran, Sera ve Nuhan’dan katkı almak zorundadır. İzmit takımında Gizem Yavuz buna en iyi örnektir.

Adana takımının Adana’da oynayacağı öncelikle Çankaya, Kayseri ve Beşiktaş maçlarını kaybetme lüksü yoktur. Sonra Galatasaray ve İzmit müsabakaları gelecektir. Zira, Canik takımını saymazsak iki takım daha lige veda edecektir. Müsabaka cumartesi Saat 14:00’da ASKİ Atatürk salonunda oynanacak ve taraftarlara da ihtiyaç olacaktır.

Takım hafta içini ara vermeden geçirdi ve müsabakaya hazır. Adana Basketbol takımı için salonu dolduralım diyorum.