Adana Basket’ten iyi mücadele bekliyoruz

19/10/2019 14:20 2068

İlk hafta deplasmanda Samsun Canik takımını farklı yenen Adana ekibi bugün ise Atatürk salonunda ligin şampiyon adayı Fenerbahçe’yi konuk edecek.

Marina, Daniella, Alexis, Babkma ile yabancı oyuncu sorununu çözen Adana takımı Melis, Sera, Sevgi, Nuran, Tuğçe, Nihan, ile de Türk oyuncu problemini çözmüş durumda.

Mehmet Özkan ve Ömer Çetin ikilisi ile teknik heyeti kuran Adana Basket takımında hedef orta sıralarda ligi bitirmek olacak.

Fenerbahçe, Ormanspor , Hatay, Elazığ Özel İdare  ve Çukurova takımlarının üst sıraları zorlayacağı ligde Mersin Büyükşehir şimdiden ligden düşen ilk takım oldu. Galatasaray, İzmit Büyükşehir ve Adana Basketbol kulübünün ilk 8 sıra için mücadele edeceğini düşünürsek, Canik, Beşiktaş, Kayseri Çankaya takımlarının üçü lige veda edecek kadroya sahipler. Yine kadro olarak iyi ancak istenilen basketbolu oynayan Botaş, ilk 8 sıra için mücadele edecek takımlar.

Ligin ilk yarısında istediği sonucu elde edip yabancı oyuncularını gönderen takımların olacağı ligleri şuana kadar çok gördük ve yaşadık. Bu yüzden Basketbol federasyonunun buna önlem alıp mani olması şart. Yoksa ligin ikinci yarısı bu şekilde oynayıp lig tamamlanıyor ve tadı tuzu kalmayacak müsabakalar oynanıyor. Buna dikkat çekmek istedim ve uyarımı yapıyorum. Federasyon yetkililerin buna dikkat etmesi gerekiyor.

Bu hafta Adanalı spor severlere ilk kez ‘merhaba’ diyecek ABK takımı için cumartesi günü Atatürk spor salonunda buluşalım.