Acun Ilıcalı 800.000 nüfuslu Erzurum’a 11 Milyon topluyorsa

08/06/2021 21:07 757

Önemli bir süreç yaşıyoruz…

Yeni sezonla birlikte artık Süper lig maçlarını izleyeceğiz.  Yani  sürekli olarak ekranlardan takip ettiğimiz Fenerbahçe, Galatasaray , Beşiktaş, Trabzonspor ile birlikte tüm Süper lig kulüpleri artık Adana’ya gelecek. Yeni statta sahaya çıkacaklar ve Adanalı futbolseverlere Ağustos ayından itibaren futbol ziyafeti çekecekler.

26 Yıl sonra takımı Süper lige çıkaran Başkan olarak tarihe geçen Murat Sancak  bu anlamda güçlü bir takım oluşturmak için de kolları sıvadı. Kolay değil tabi Süper ligde ortalama bir oyuncuya teklifte bulunduğunuz zaman karşılığı 600-700 Bin Euro olarak dönüyor.  Üzerini gelin siz değerlendirin.

Biliyorsunuz Başkan Murat Sancak  kutlamalardan sonra şöyle bir ifade kullanmıştı:

“Süper ligde orta sıralara oynayacak bir takım kurmak istiyorsanız 120 Milyon TL., gerekli…”

Çok ciddi rakam.

Süper ligin geliri var. Başkan Sancak yine cebinden ödemeler yapacak. Ancak Adana’nın da bu anlamda reaksiyon göstermemsi gerekecek.

80-90 Milyon gelirinizin olacağını düşünürsek  30-40 Milyon civarında takviye yapmanız gerekecek. Bunla beraber kulübün geleceğini de inşa edeceksiniz.

Bu noktada Adana’ya büyük iş düşüyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz sezon sonlarına doğru TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı 800.000 nüfuslu Erzurumspor için yardım gecesi organize etti ve tam 11 Milyon bağış topladı. Bunu bir gecede başardı.  800.000  nüfuslu Erzurum’un ileri gelenleri bir anda organize olup takıma destek oldular. Bunu başardılar.

Gelelim Adana’ya.

26 Yıl sonra takım Süper ligde. Yani 26 Yıldır bunun mücadelesini verdi Adana… Ve hedefe ulaşıldı. O halde bu güzelliği , bu umudun adını , bu sevgiyi , bu fidanı gelin yaşatalım. 800.000 nüfuslu Erzurum’un ileri gelenleri başarabiliyorsa 3 Milyon nüfuslu Adana  fazlasıyla başarır.

Hiç kimse çıkıp localar pahalı demesin. Bir locada 10’a yakın koltuk var. Dolayısıyla  bir sezon boyunca Süper lig maçlarını loca konforunda maç izlemenin de bir karşılığı olacaktır. Zira bu kadar emek ve çalışmanın da bir karşılığı ve desteği olacak. Daha önce belirttiğim gibi gelin el birliği yapalım.  Adana Demirspor’u ve Murat Sancak’ı Süper lig yolculuğunda yalnız bırakmayalım.

Ağustos ayından itibaren Süper lig keyfi var…