ACI GÜNDE TATLI GÜNDE YANINIZDAYIZ..

16/03/2023 04:21 187

 

      İyi ki varlar hep var olsunlar, acı tatlı günlerimizde yanımızda olan ülkemizin yaşadığımız kentin güzel kurumları. Ülke genelinde son dönmelerde yaşadığımız trajik olaylardan pandemi ve deprem, bizde bunlardan Adanalı olarak nasibimizi aldık bireysel. Daha da fazlası kentimizin kurumlarının yoğun ve gayretli organizasyonlarıyla bunları da atlatıp normal yaşamımıza döneceğiz inşallah.

        Kentteki bu kurumlarımızın başında Seyhan Belediyesi geliyor şüphesiz. Birebir yaşadığım bir anekdotla örneklendirmek gerekirse Sinanpaşa mahallesinde yaşayan İsmet abi ve Aysel abla ile tesadüf tanıştık bir ortamda. Bu çift depremde evleri kullanılamaz hale gelen bir aile. Deprem sonrası Yüreğir de oturmalarına rağmen kendilerine ilk ulaşan kurumun Seyhan Belediyesi, ilk ulaşan belediye başkanı da Akif Kemal Akay olduğunu ve bana senden ricamızdır sen gazetecisin daha çabuk ulaşırsın Akif abi ye selamlarımızı teşekkürlerimizi söyle diye benden ricada bulundular. Seyhan Belediyesinin Akif Başkanı nın iyi günde kötü günde sadece Seyhan ın değil Adanalı nın ne denli yanında olduğunu sadece bir örneğidir diye düşünüyorum.

          Yakında Adana da güzellikler de olacak. Seyhan Belediyesi organizasyonlarıyla yaklaşan Ramazan ayında ay boyunca şehrin farklı noktalarında Seyhan Belediyesi nin oluşturacağı Ramazan çadırlarından bir sonraki Tamer Gözüdeli köşesinde bilgilendireceğim. Fiziksel bir o kadar da şu sıralar çok ihtiyacımız olan ruhsal sağlıkla kalmanız dileğimle.