Acemiler ordusu

20/10/2022 03:51 592

 

Adanaspor, Sakarya deplasmanında rahat kazanabileceği maçı acemice kaybederek mağlup oldu…

Maça çok iyi başlayan ve golü de bulan Adanaspor etkili oyununu sürdürüp  2. golü de Tetteh’in güzel vuruşuyla buldu. Rakip Sakaryaspor ligin zayıf ekiplerinden biri. Ancak, ileride oynayan Kasongo ligin etkili forvetlerinden diyebiliriz. Yakın oynamak gerekirken savunma oyuncularımız tam tersine adamı gayet rahat bıraktı ve oynamasına izin verdiler.

2-3 Haftadır güzel oynayan kalecimiz Hasan, maça damga vuran isim oldu. Yenilen 3 golde de hatası olan Hasan, özellikle ilk golde akıl almaz bir hata yaparak golü yememize sebep oldu.

İlk yarıyı 2-1 önde tamamlayan ekip,  ikinci yarıya çok kötü başladı. Rakip bizim sol taraftan sürekli yüklenirken buna önlem alması gereken Önder hoca maçı sadece seyretti ve nitekim 2.gol ve ardından 3. gol de geldi. Hoca, maç 2-1 devam ederken ve  rakip yüklenirken oyuna hamle yapıp orta sahayı kalabalık tutması gerekirdi. Rakibin sağ taraftan etkili gelmesini önleyecek değişiklikleri yapamadı. Maçın dönüm noktası ise Ahmethan’ın 2-1 durumdayken, kaçırdığı net goldü. Tetteh’in 2 gol dışında sahada varlığı ile yokluğu belli değildi. Jallow ilerde bütün topları ezdi.

Adanaspor bu gidişle ligin dibine demir atacak. Gidişat çok kötü ve Önder hoca da ilaç olamadı bu takıma. ligde oynayamayacak çok oyuncu Adanaspor’da yer alıyor. Bu kadar acemi hatalar yapan başka bir takım yoktur her halde. Her zaman söylüyoruz; bu ligde hele de deplasmanda 2-0 öne geçmişken iyi savunma yapsan rakibi 3’lük 4’lük yaparsın. Yenilgi, acemice hatalar yapan oyunculara ve oyuna müdahale edemeyen hocaya yazar. ilk yarı sonuna kadar alınacak puan veya puanlar Adanaspor’un nereye oynayacağını  belirleyici etken olacaktır…