ABK kötü gidiyor

28/12/2019 19:09 4391

Sezon başında Adana Basketbol takımı için hiç savunma yapmadığını oyuncuların birbirini tamamlamadığını bu takımın ancak diğer takımların maddi sorunları olursa ve yabancı oyuncularına ödeme yapmaz ise yani diğer anlamda rakip takım bozulursa ancak o takdirde ligde kalır demiştim.

Bu düşüncelerim hala geçerliliğini koruyor. Bahsettiğim takımlardan birisi Hatay oldu. Yabancıların ikisini gönderen Hatay, lige iyi başladı ancak maddi zorluklar nedeniyle takım dağılmak üzere.

İkinci takım ise bu hafta gideceğimiz Botaşspor olabilir. Ödeme zorluğu yaşayan bu takım yine iki yabancısını göndermiş ve zayıf durumdalar.

Çarşamba günkü müsabakaya gelince; Türk oyuncuların bu lig için yetersiz olduğu ABK takımı Ankara Ormanspor’a farklı kaybederken takımda, Dika Ioulaka ve Prince ayakta kalmaya çalışan iki oyuncu olurken Adms Paris karşısında adeta teslim oldu.

Hiç savunma yapmayan takıma rakip forvet Ogunbog 43 sayı atarken hiç terlemedi. Bir oyuncuya 43 sayı attırıyorsan şapkanı önüne koyup düşüneceksin. Pelin, Ormanspor’un en iyi oyuncusu olurken hemen hemen her oyuncu skor üretti.

Yeni transfer Gamze Zeren’de çare olamadığı savunma bloğu bizden daha iyi atıcısı olan , skor üreten takımlara karşı işimizi çok zorlaştırıyor.

Antrenör Mehmet Özkan, elindeki kadroyu iyi kullanmaya çalışıyor ancak savunma yapmayan oyuncularla bu kadar olur!

Şimdi Botaş deplasmanı var. Hatay ve Botaş bence hedef olmalı. Zira başka takımı yakalayamazlar. İnşallah onlarda takviye yapmazlarda en azından Canik ve Mersin’den sonra iki takımı da altımıza alırız diyorum.

Yoksa işimiz zor!