Abdioğlu 'Sütçü kardeşler'

20/10/2017 22:12 3622

Ortadoğu’nun Sağlık Üssü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Adana’ya, Abdioğulları tarafından Çukurova Üniversitesi bünyesinde Sağlık Meslek Yüksekokulu yaptırıldı.

2014 yılı Eylül ayında Abdioğulları ile Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol gereği, üniversite bünyesinde Abdi Sütcü Sağlık Meslek Yüksekokulu kurulmasına karar verilmiş ve  Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Abdioğgulları AŞ Yönetim Kurulu Bekir Sütcü ile kardeşleri Salih, Mehmet ve Ramazan Sütcü tarafından imzalanan protokol ile okul yapımına karar verilmişti. 1992 ylında vefat eden Abdi Sütçü'nün vasiyeti olan 'Oğullarım devlete birşeyler yapın' demesi Sütçü kardeşlerin omzunda tatlı bir yük oldu. Bu yıla kadar yine yaptıkları hayırseverliklerle hem sosyal hayatta adlarını duyduğumuz Sütçü kardeşler 2014 yılında verdikleri sözü yerine getirerek okulun inşaasına başladılar ve üniversitelerin gözbebeği olan Çukurova Üniversitesi'ne Abdi Sütçü Sağlık Meslek Yüksekokulu'nu  yaptırdılalar.  Aileyi  temsilen hem ön planda olan ve hem de Sütçü kardeşlerin en büyüğü olan Bekir Sütçü gelen binlerce davetliyi tek tek kapıda karşıladı. Küçük kardeşlerde hemen abilerinin arkasında eşlik ettiler. Dağ gibi üç kardeşi arkasına alan Bekir Sütçü'nün kürsüde yaptığı konuşmada "Alışveriş yaptığımız işadamları, tedarikçiler bizden biraz daha alışverişi artırsınlar bir okul daha yapalım" demesi protokolde oturan başta AB Bakanı Ömer Çelik olmak üzere herkesin yüzünde tebessüm oluşturdu.

Bakan Ömer Çelik ise konuşmanın sonunda 'Önlerde ve arkada oturan işadamlarını görüyorum. Sizlerde Sütçü ailesi olarak birşeyler yapabilirsiniz. Okul olmazsa bir salon, o da olmazsa bir sınıf yapabilirsiniz" diyerek işadamlarına çağrıda bulundu.