670…

20/03/2018 23:59 3974

İlk bakışta çok önemli gelmeyebilir bu sayı grubu.

Altı yüz yetmiş.

Ama detayını anlattıkça bana hak vereceksiniz.

 

Para olsaydı 670 TL hiç de fena bir para sayılmaz ama değil. Merdiven basamağı olsa çıkana kadar yorulurduk vallahi zor bir sayı olurdu ama değil. Ki benim 99 metrelik Adana Sabancı Merkez Camii minaresinde 666 basamak çıkmış-inmişliğim vardır.

670 kilometre olsa Adana-Erzincan arası uzun bir mesafe gibi görünüyor ama artık otobanlar var göz aç kapa oradasınız ama kilometre de değil.

 670 sayılı kanun olsa TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kabul edilmişti o da değil.

 

 

Peki bu 670 ne?

 

 

Adana’da göreve başlarken özellikle uyuşturucu ve terörün kökünü kazımaya tabiri yerindeyse ant içen Emniyet Müdürü Selami Yıldız, her fırsatta bu sözünü tuttuğunu kanıtlıyor.

Neredeyse her gün ‘şu kadar uyuşturucu yakalandı’, ‘bu kadar torbacı yakalandı’, ‘şu kadar narkotik operasyonu yapıldı’, bu kadar uyuşturucu madde ele geçirildi’ gibi haberler yapıyoruz.

Bu haberleri yapmanın bizim de hoşumuza gittiği söylenemez tabi. Ama bu haberler ‘düşmana korku, dosta güven’ misali topluma yani anne babalara huzur ve güven veriyor.

670 Adana’da yakalanan torbacıların sayısı.

Torbacı demek sokakta uyuşturucu madde satan gençlerimizi zehirleyen demek. Yani şu anda Adana sokaklarında 670 torbacı artık yok ve tutuklu.

 670 bu nedenle önemli sayı.

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, teşkilat olarak gençlerimizi evlatlarımızı, kardeşlerimizi, çocuklarımızı, ağabeylerimizi uyuşturucu illetinden kurtarmak için var gücüyle çalışıyor. Müdür Selami Yıldız’ın, göreve başladığı günden buyana özellikle torbacı diye tabir edilen sokaktaki uyuşturucu satıcılarına karşı yaptığı mücadele, takdire şayan. Uyuşturucu ile mücadele sadece sokak satıcılarına karşı yapılmıyor, her yerde uyuşturucuyla mücadele ediliyor. Adana’da okul önlerinde de ciddi tedbirler alınıyor, okul servisleri denetleniyor, bin polisle ki zaman, zaman bu sayı iki bine çıkan asayiş uygulamalarıyla hemen hemen her gün araçlar kontrol ediliyor. Gece gündüz demeden huzur ve narkotik operasyonları yapılıyor.

Hatırlayın Adana Emniyet Müdürlüğü, 2017 Eylül’den 2018 Mart ayına kadar zaman dilimini kapsayan son 7 ayda gece-gündüz demeden sürekli operasyon yaparak, bir önceki yılın ilk 7 ayına göre suç oranlarını çok ciddi oranda düşürmeyi başardı. Bu büyük başarının ardındaki imza, ekibini iyi koordine eden Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın.

İsimsiz kahramanlarıyla sokaklarda suça ve suçluya korku salan Müdür Yıldız’ın, her anne babanın duasını alması da başarıların bir başka nedeni. Evet, 670, önümüzdeki günlerde Bin’e, İki Bin’e çıkacaktır. Bu da Emniyet Müdürü Selami Yıldız, yakın mesai arkadaşları ve isimsiz kahramanların gecesini gündüzüne katan çalışmalarıyla olacaktır.

 

Allah yar ve yardımcıları olsun.