52. Köşe yazım ve Savaş Çokduygulu

10/12/2022 23:16 1212

 

Evet tam 52. köşe yazım. Pandemi sürecinde aile dostum,ağabeyim 5 Ocak gazetesinin imtiyaz sahibi Sn.Savaş Çokduygulu’nun öneri ve desteği ile köşe yazılarıma  başladım. Arada seyahetler, hastalıklar köşe yazılarımın aksamasına neden oldu. Çok keyifli ,siyasetten uzak, mozaik ve güncel konuları irdelemek  hedeflediğim yazılar oldu. 5. Ocak gazetesinin internet sayfasında , her hafta ortalama 1.000 okuyucu ile buluştum. Bu sayıya gazeteyi elden alıp okuyanlar dahil değildir. 1583 kişinin okuduğu KENDİMİZ isimli köşe yazım, en çok okunan olmuş.  Elbette bu 52 haftalık yazımda bazı istatisliklere bakdım ve üzüldüm. Adana ‘yı ilgilendiren konularda okuyucum  maalesef pek duyarlı  değil. Gelişmiş şehirlere bakın , başka şehirden geliyor ve o şehirde bir yer kiralamak yada iş yapmak istiyorsanız size sorulan ilk soru şu ; burada para kazanıp kendi şehrinize mi götüreceksiniz? Tecrübe ile sabittir. Adana ekonomik gelişim,kültür,yatırımcı anlamında nerelerdeydi ve nerelere geldi? Mevcut elimizde olan değerleri başta Mersin olmak üzere nerelere bıraktık? Böyle devam edersek adliye kavgaları ile meşhur, hangi lehçede konuştuğu belli olmayan diziler Adana ‘mıza yara vermeye devam edecektir. Ne demişler geçmişini bilmeyen,geleceği göremez. 

Onlarca kişi ile tanıştım, destek ve teşekkür aldım. Hayatta en güzel şey olan paylaşmanın mutluluğuna bir kez daha vardım. Okumak,yazı yazmak gerçekten çok güzel. Beyniniz inanılmaz bir performansta çalışıyor. Özellikle okumanın faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Bundan sonra yazılarıma imkan ölçüsünde, fırsat bulduğum süreçlerde, yine sizlerle birlikte olmak adına devam edeceğim.

Vizyon ve misyonundan hiç taviz vermeden yıllarca ayakta duran tarafsız  5 Ocak gazetesine emek veren herkese teşekkür ederim. İsmini Adana nın kurtuluş tarihinden alan gazetemiz,dile kolay 24 yıl ve bugün itibariyle 6763. Sayı çıkarmış bir gazeteden bahsediyoruz. Siyasi baskılar,ekonomik sorunlar hiçbirine boyun eymemiş,duruşundan taviz vermemiş bir yerel gazeteden bahsediyoruz. Dilerim ki bu gazete nice uzun yıllar ayakta kalır,çizgisinden ve duruşundan taviz vermez. Burada en büyük iş bizlere Adana’ lılara düşüyor.Şehrimizin markası olmuş, ulusal tüm televizyonlarda sürekli haber olan,tanıtım anlamında inanılmaz katkı sağlayan gazetemize daha çok sahip çıkmalıyız.

Bende bu fitili ateşleyen, Adana için yaşayan, dost,ağabey  Savaş Çokduygulu için ne kadar teşekkür etsem azdır. Çocukluğum sürecinden tanıdığım Çokduygulu’nun başarılarının devamını diler minnet ve şükranlarımı sunarım. En kısa sürede görüşmek üzere, sağlık ile kalın, dostça kalın.