5 Ocak’a iki Ödül birden

13/01/2020 14:48 1910

Gazetemiz yine her zaman olduğu gibi haberde de sporda da magazinde de öncü olmaya devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi ve TSYD Adana Şubesi tarafından organize edilen yarışmaya 25 eser katılırken, jüri 13 isme ‘Başarı Ödülü’ verilmesini kararlaştırdı. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Maraton Ödülleri” yarışması sonuçlandı. 5 Ocak Gazetesi’nden Haber Dalında Sefa Saygıdeğer fotoğraf dalında Hakan Toytekin, jüri tarafından ödüle layık görüldü. Ödül töreni ileriki günlerde TSYD Adana Şubesi’nde gerçekleşecek. Ben de arkadaşlarımızı alkışlıyorum. Adana için, Adanalı için çalışmaya devam gevşemek yok.   

 

Atamalar devam ediyor, A takımı oluşuyor

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kim ne derse desin, yaptığı nokta atamalar ile A takımını oluşturuyor. Haşarı Çocuk olarak yılbaşından sonra Belediye'nin önemli birimlerine yeni atamalar yapacağını duyurmuştum.

Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde Karalar'ın, Zabıta Müdürü olarak görevlendirdiği Ercan Kandemir,  Büyükşehir Belediyesine geçiyor...

Yazılar yazıldı, görevlendirme bekleniyor. Aldığımız bilgilere göre Ercan Kandemir, Ulaşım A.Ş'nin üst düzey yönetiminde görev alacak.

Seyhan'da önemli başarılara imza atan Ercan Kandemir, geçmişten gelen tecrübesiyle yeni görevinde de önemli başarılara imza atacaktır. Haşarı Çocuk olarak Ercan Kandemir'i kutluyor, başarılar diliyorum.

 

 

 

Vatandaşına sahip çıkan başkan

Adana’nın yoğun yağış aldığı günlerde Çukurova İlçesine bağlı Karslılar Köyü’nde bir evin temeline su girdi ve sonrasında binanın duvarlarında derin çatlaklar oluştu. Evin temelden kaydığını ve duvarların yarılmaya başladığını gören Çukurova Belediyesi ekipleri yıkım kararı aldı. Ev sahipleri Hatun ve Ali Tik çifti kalacak yerleri olmadığı gerekçesiyle yıkıma karşı çıktı. Hatun-Ali Tik çiftiyle görüşen Başkan Soner Çetin, evin yıkımı konusunda onları ikna etti. Başkan Soner Çetin, “Sizleri evsiz bırakmayacağız. Devlet sahip çıkacaktır. Sayın valimiz ve kaymakamımızla da görüşeceğim. Hiç merak etmeyin, hiçbir şey olmazsa size kendi cebimden yardım edeceğim” sözü verdi. Nasıl alkışlamayacaksın ki şimdi sen bu başkanı. ‘Vatandaşına sahip çıkan başkan’ diyorum ve alkışlıyorum Soner Çetin’i.

 

 

Günün sözü

 

“Tarzımızı değiştirmeliyiz. Siyasi azgelişmişliği terk etmeliyiz. Aksi takdirde vicdansızlar ile cüzdansızların savaşını hiç bir kuvvet engelleyemez”  Dr. Hikmet Aydın

Günün kitabı

 

 KIRIK HEYKEL

 

YAZAR:     Ali Çınar

 

Günün ismi

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu

Çimdik

 Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söyler. Umudunu Kaybetme.

 

Haşarı soruyor

  

-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun hafta sonunu Adana’nın ilçelerinde geçirdiğini ve vatandaşların kendisine büyük ilgi gösterdiğini biliyor musunuz?

 

-Adana’da DSİ 6. Bölge Müdürlüğüne Şadiye Yalçın’ın atandığını biliyor musunuz?

 

-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Mersin’e gitmek üzere geldiği Adana Şakirpaşa Havaalanı’nda coşkuyla karşılandığını biliyor musunuz?

-Girne Amerikan Üniversitesi`ni tercih edecek olan Basın çalışanları için üniversitenin yüzde 50 indirim uygulayacağını biliyor musunuz?

-Sarıçam Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle yapılan proje kapsamında, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan 155 kursiyere sertifikalarının verildiğini ve bu proje ile Sarıçam Belediyesi’nin istihdama katkı sağladığını biliyor musunuz?

-Adana’da bütün çocukların çoraplarının ıslak olduğu okulda dağıtılan, çizme,bot ve çorapların taaaa İstanbul’dan bir hayırsever tarafından gönderildiğini  Adana’daki STK’ların ise bu konuda duyarsız kaldığını biliyor musunuz?

-Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın , Ercan Kandemir’den boşalan Zabıta Müdürlüğüne  Aycan Pasin’i atadığını biliyor musunuz?

 

-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın fıtık ameliyatı olduğunu biliyor musunuz?