5 Ocak 23 yaşında

24/12/2021 20:33 1017

Bugün gazetemizin 23. Yıl onurunu yaşıyoruz. Her zaman Adana'dan taraf olan ve söz konusu Adana olduğunda, pozitif ayrımcılık yapan 5 Ocak Gazetesi, siz değerli Adanalılar sayesinde 23. yaşını kutluyor.

Adana'nın ismi ile müsemma kurtuluşuyla da özdeşleşmiş olan 5 Ocak Gazetesi tam 23 yaşında. Biz de çalışanları olarak 23 yılını dolduran gazetemizde, emek vermekten fikir işçisi olmaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Bugün Türkiye’ye ve Adana’ya damga vurmuş çok önemli konukların, gecemize teşrifleriyle 23. Yıl coşkumuzu hep birlikte kutluyoruz. Bu geceler artık bir Adana klasiği... 5 Ocak gazetesinin her kuruluş balosunda, sadece Adana’yı değil, Türkiye’yi Adana’da buluşturuyoruz.

Bu baloda Devlet valisiyle, emniyet müdürüyle, başsavcısıyla burada... bütün siyasi partilerin il başkanları burada. Halkın seçtiği CHP’li , AK Parti’li, MHP’li ilçe belediye başkanları da burada. Ülkede herkesi ve her kesimi aynı masa etrafında toplamak 5 Ocak gazetesi için mümkün.

Ülkemizde birlik beraberliği yerelde Adana’dan başlattık, bu birlik ve beraberliğin mimarı Savaş Çokduygulu’dur. Biz 5 Ocak Gazetesi olarak Adana’da bunu gerçekleştirdik. Temennimiz ülkemizde de birlik ve beraberliğin bütünleşmenin sağlanması. Adına Adana modeli diyelim ve tüm kesimlerin birbirini kucakladığı bir Türkiye hayalimizi gerçekleştirelim.

 Biz bu gazetede çalışanlar olarak ortak paydamız Adana sevdası.

 Bu kadar büyük bir Adana sevgisi varken içimizde, kendini Adana'ya adamış bir gazete olması gerekirdi çalıştığımız kurum. İşte o gazete bu gazetedir. Bu gazete siz Adanalıların gazetesi 5 Ocak'tır.

Adanalılar destek verdiği ve 5 Ocak’ı gönüllerinde ayrı bir yere koydukları sürece, kalbi bu kent için atan her bir yazarımız, çalışanımız, destekçilerimizle, huzurlarınızda sadece habercilik yapmaya, halkın doğru haber alma özgürlüğünü sağlamaya devam edeceğiz.

23. yılımızda da yine ilk günkü aşkla ve heyecanla, her gün, yine yeniden, Adana'ya hizmet etmek, Adanalılara doğru, tarafsız ve gerçek haberi ulaştırmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaktan hiç çekinmedik. Bundan sonra da çekinmeyecek ve asla gövdemizi taşın altına koymakta tereddüt etmeyeceğiz. Bu günden önce de uyduğumuz bu ilkelerle ve Basın meslek ilkelerine bundan sonra da uymaya kamuoyu önünde söz veriyoruz.