5 Ocak 21 yaşında

11/02/2020 21:46 4281

Bugün gazetemizin 21. Yıl onurunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz Cuma günü Türkiye’ye ve Adana’ya damga vurmuş çok önemli konukların gecemize teşrifleriyle 21. Yıl coşkumuzu hep birlikte kutladık.

Bu geceler  artık bir Adana klasiği haline geldi. 5 Ocak gazetesinin her balosunda sadece Adana’yı değil Türkiye’yi buluşturuyoruz.

Bu birliktelik ülkede de sağlansın diye.

Yaşayan tarih Yavuz Donat ve Ertuğrul Özkök köşe yazılarında bundan bu birliktelikten bahsettiler.

Yavuz Donat diyor ki;

“Gece boyunca en çok duyduğumuz söz: -İşte özlenen manzara.   Buluşmayı Savaş Çokduygulu gerçekleştirdi. Sahibi olduğu 5 Ocak gazetesinin  21.yılı... Ödül gecesi.  Tam bir  Adana buluşması...

Ertuğrul Özkök de;

“5 Ocak gazetesi sahibi Savaş Çokduygulu’yu kutlamak istiyorum. Çünkü Sheraton Oteli’nin balo salonundaki katılımcılar bana çok umut verdi. Devlet oradaydı.Yani valisiyle, emniyet müdürüyle, başsavcısıyla...Bütün siyasi partilerin il başkanları oradaydı.CHP’li Belediye Başkanı da oradaydı.AKP’den seçilen ilçe belediye başkanları da oradaydı. Böyle bir kalabalık önünde ödül aldığım için çok mutlu oldum. Ve yaptığım konuşmada şunu söyledim: Demek ki kutuplaşmış, medyası, televizyonları bile kutuplaşmış bu ülkede herkesi aynı masa etrafında toplamak mümkünmüş...”

 

Bunları söyleyen iki duayen gazeteci. Ülkemizde özlenen şey sizce de birlik ve beraberlik değil mi?

Kalkınmada, eğitimde, yaşamda, kültürde, sanatta, kalitede, hatta siyasette, kısaca her şey yerelden başlar. Biz bu birlik beraberliği yerelde Adana’dan başlattık bu birlik ve beraberliğin mimarı Savaş Çokduygulu’dur.

Biz 5 Ocak Gazetesi olarak Adana’da bunu gerçekleştirdik. Temennimiz ülkemizde de aynısının gerçekleşmesine diyelim. Adana modeli denilen, tüm kesimlerin birbirini kucakladığı bir Türkiye hepimizin hayali.