5 0CAK GAZETESİNİN 21. YAŞ, KUTLAMA GECESİ

11/02/2020 21:47 620

34 yıllık, gazete köşe yazarlığımın,  son 11 yılını,  aralıksız köşe yazarlığı yaparak geçirdiğim, Adana’nın en çok satan ve en saygın gazetesi 5 Ocak, 21. Yaş gününü, 07 Şubat Cuma günü, Sheraton Otel de, görkemli bir törenle kutladı. Yaptığı, tarafsız, objektif, doğru haberlerle beğeni toplayan, haklı olarak, en iyi gazete unvanına sahip, kişiler ve kurumlar nezdinde, saygınlığını, imaj ve kalitesini koruyan, gradosundan taviz vermeyen, antin kuntin işlerden daima uzak kalan, 5 Ocak gazetesinin kutlama  programında yer alan müzik ve konser, programdan çıkarılmıştı. 24 Ocak-7 Şubat arasında , arka arkaya meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan  olaylar,( İdlib’de 8 şehit, Van-Malatya Depreminde 29, Van Bahçesaray ve Çatak karayolunda Çığ düşmesi sonucu 42 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi) nedeni ile hem üzüntü ifadesi, hem de ölenlerin anısına saygı gösterilmesi düşüncesi, programı sadeleştirdi. Çok kısa bir keman resitali ve Bale gösterisi dışında,  yapılan  konuşmalar, ödül takdimleri ve Sheraton Otelinin, uluslararası şöhrete sahip, executive Chef’i, dostum, arkadaşım, Koray Türk’ün hazırladığı nefis menü eşliğinde program tamamlandı…

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da geceye bir çok ünlü katıldı. Başta, Adana’mızın gururu, İmparator lakaplı, Türk Sporunun ve Galatasaray’ın efsane hocası; Fatih Terim, FOX TV’de sabahları sunduğu, ‘Çalar Saat’ programı ile milyonları ekrana kilitleyen ve işe geç gitmelerine neden olan; İsmail Küçükkaya, Yıllardır Hürriyet Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Baş yazarlığını yapan, halen yazılarıyla Hürriyete güç katan; Ertuğrul Özkök, Türk basın tarihinin son yıllarda yetiştirdiği, en saygın, en sevilen, en çok takip edilen ve duayen diye tanımlanan; Yavuz Donat, Kanal D Televizyonunda sunduğu haber programları ve kendine has stili ile farkını ortaya koyan, başarılı ve sevilen haber spikeri; Buket Aydın, Tenis sporunda, ülkemizi yurt dışı müsabakalarda başarıyla temsil eden, bir çok turnuvadan şampiyonluk kupaları ile dönen, genç tenisçimiz İpek Soylu, ‘BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’ dizisinin oyuncuları( Züleyha karakterini canlandıran, Hilal Altınbilek, Dr. Müjgan rolündeki; Melike İpek Yalova, Kerem Alışık, Yılmaz karakterini canlandıran; Uğur Güneş, Dizi yapımcısı; Timur Savcı) İktidar ve Muhalefet partilerinin Milletvekilleri, Adana ‘da daha önce valilik yapmış; Cahit Kıraç, Mustafa Büyük, Naci Parmaksız, eski Orman Bakanı Halit Dağlı, Ünlü sanatçı, Ressam, resimleri yurt içi, yurt dışı bir çok koleksiyonda yer bulan ; Ahmet Güneştekin, gibi bir çok  ünlü davetlinin yanı sıra, Adana valisi sayın Mahmut Demirtaş, Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Zeydan Karalar, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam Belediye Başkanları, Cumhuriyet Baş Savcımız, Emniyet Müdürümüz, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanları, İktidar ve muhalefet  partilerinin İl Başkanları, ADSİAD,ÇUGİAD,AGİAD, MÜSİAD, GAZETECİLER CEMİYETİ,KIZILAY gibi kentin etkin sivil toplum kuruluşlarının  Başkanları, Ulusal gazetelerin temsilcileri, yerel gazete sahipleri, Ünlü İş adamları, İşletmeciler, Yatırımcılar, Kentin önde gelen aileleri ve daha saymakla bitiremeyeceğim, davetli listesi… Sheraton Otelinin  H3 katındaki büyük salon, tıklım tıklımdı.

Gerek organizasyon, gerekse düzenlilik ve intizam açısından güzeldi. Planlama iyi yapılmıştı. Gece, hem organizasyon başarısı ile hem de, 5 Ocak Gazetesinin klasına yakışır bir gece oldu.

Bu güzel ve beğeni toplayan gecenin hazırlanmasında, başta imtiyaz sahibi Savaş Çokduygulu olmak üzere, emeği geçen, katkı koyan her kese teşekkürler.

Sevgili 5 Ocak Gazetesi: 21. yaş gününü kutlar, hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Sevgili Savaş Çokduygulu sahipliğinde, aynı çizgi, aynı kalite, aynı grado, aynı tarafsızlık, aynı objektiflik eşliğinde, daha nice 21.li yıllara başarıyla kavuşmanı temenni ederim. Yolun açık, başarın daim olsun.

SON SÖZ:’’KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR.’’