31 Puan önemli…

02/01/2021 19:25 1420

İyi bir yıl olması en büyük temennim.

Sağlık tabi ki önceliğimiz. Pandeminin ise yeni yılda bitmesi acil beklentilerimiz arasında. Tabi umutlarımız arasında Adana Demirspor’un da şampiyon olması tüm sıcaklığı ile yerini koruyor.

2020’yi geride bıraktık. Pazartesi Adana Demirspor ilk yarının son maçına çıkacak. İstanbulspor yenilgisinden sonra takım, Menemenspor’u ağırlayacak. Her maçın kendi içinde ayrı hikayesi var. Menemenspor maçının da hikayesi doğal olarak farklı olacaktır.

Bu maç özelinde mutlaka 3 puan ile bitirilmesi gereken bir 90 dakika olarak bakıyorum. Nedeni ise Mavi-Lacivertliler geçtiğimiz sezon ilk yarıyı 24 puanla tamamlamıştı. Lider Hatayspor 36, Erzurum ise 30 puanla bitirmişlerdi. Bakıldığında Adana Demirspor geçtiğimiz sezonun ilk yarısında gereksiz puan kayıpları yaşamıştı.

Ancak ikinci yarı toparlanıp aldığı puanlarla direkt çıkmayı kıl payı kaçırmış zaten final maçını da biliyorsunuz.

Altını çizmek istediğim konu Menemenspor maçını şartlar ne olursa olsun Adana Demirspor yenmeli. Bunun da mücadelesini vereceklerine yürekten inanıyorum. Adana Demirspor yendiği takdirde ilk yarıyı 31 puanla tamamlayacak. Yine bu sezonda ilk yarıda fazlasıyla puan kayıpları yaşandı. Hele hele iç sahada. Her şeye rağmen zirveye tutunmasını bildi takım.

İkinci yarıya Adana Demirspor 31 puanla başladığı takdirde umudu ve umudumuz daha da artacak. Tabi Memenspor karşılaşmasının ardından ise doğal olarak Başkan Murat Sancak’ta olacak gözler. Gelecek gidecek oyuncularla ilgili çalışmalara bakılacak.

Başkana buradan diyecek bir sözümüz yok. Mutlaka gereğini yapacaktır. Ve gelecek oyuncuların direkt katkı sağlayacağı bir ara transfer dönemi yaşayacağız. Bilindik ve takımın eksikliklerine göre alınacaktır oyuncular.

İkinci yarı çok ağır geçecek. Bu yükü omuzlarda taşıyacak oyunculardan söz ediyorum.

Her neyse önceliğimiz Menemenspor karşılaşması. Şimdiden Başarılar diliyorum…