24 Haziran’a 24 saat kala

22/06/2018 23:27 4032

 

Artık saatler kaldı. Bu seçim Türkiye’nin kader seçimi. Bu kez vatandaşlar mutlaka sandığa gitmeli ve oyunu kullanmalı. Katılım yüzde 99 değil yüzde 100 olmalı.

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde vatandaşların oy kullanması bir vatanseverlik meselesidir...

Seçim günü oy vermek için Seyhan İlçesi’nde evden çıkmakta zorlanan engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımız belediyeyi arayabilirsiniz. Seyhan Belediyesi’nin bu hizmetini de ayrıca takdiretmek lazım.  Yani 24 Haziran’da oy kullanmaya engel yok.

Seyhan’da oturan vatandaşlar Seyhan Belediyesi’nin 0539 442 94 92 numaralı telefonunu arayabilirler.

Yüreğir'de engelli ve hasta vatandaşlariçin 2 adet engelli aracı ve 1 adet minibüs hizmete sunuldu. Yüreğir’de oturan vatandaşlar 0322 321 56 56 numaralı telefonu arayabilirler.

Sarıçam İlçesi’nde ise Sarıçam Belediyesi’nin çok güzel bir hizmeti olan Turkuaz Engelsiz Masa’dan0 533 156 54 59 Nolu numarayı arayabilirsiniz. Engelli, yaşlı, vatandaşlar için Sarıçam Belediyesi’nin özel donanımlı engelsiz araçları, vatandaşları istedikleri yerden alıp oy kullandıktan sonra tekrar evlerine bırakacak. Bunun için Engelsiz Masa yetkilileri ilçedeki vatandaşları tek tek arayarak bu hizmetin verildiğini bildiriyor. Sarıçam Belediyesi de alkışlanır bu hizmeti ile.

Büyükşehir Belediyesi ve Ceyhanİlçe Belediyesi’ni de bilgi almak için aradım ama bu veya buna benzer bir hizmetleri olup olmadığını öğrenemedim. Yüreğir’i de sonradan haber servis ettiler de öyle öğrendim, vatandaşlar kusura bakmasınlar ama benimle bilgi paylaşmadıkları için ben de sizlerle paylaşamıyorum ne yazık ki!

Bir oydan ne çıkar demeyin. Bir oy, çok şey değiştirir. Sizin gibi binlerce insan böyle düşünerek sandığa gitmeyecek olsa, sonucunu siz düşünün. Topunuz tüfeğiniz tankınız olmayabilir ama 5 yılda 1 kullanacağınız ‘oyun’uz var, oyunu bozmak sizin elinizde.

Biri sizi yanıltırsa bu onun suçu, ama aynı kişi sizi ikinci kez yanıltırsa bu sizin suçunuz olur. Çocuklarımız için çok güzel bir gelecek kurmak istiyorsak, sandığa gitmemiz gerek. Kim kazanırsa kazansınbu ülkede, sonuç itibariyle kendi tercihimiz olacak.

Daha refah içerisinde, daha özgür, zamana ayak uydurabilen, kişi hak ve hürriyetlerinin standartlar üstünde yaşandığı, herkesin mutlu, huzurlu olduğu bir ülkede yaşama hayali, bir ütopya değil.

Demem o ki ey Türkiyeli, ey yurttaş ülkenin her neresinde yaşıyorsan yaşa ama;Çocuklarını, aileni seviyorsan, kentini seviyorsan, ülkeni seviyorsan, demokrasiyi savunuyorsan, özgürlüğü savunuyorsan;

mutlaka sandığa git, oyunu kullan.