23 Haziran’dan sonra netleşir

10/06/2019 02:04 3528

 

İddiaya göre aralarında Adana'nın da bulunduğu tüm Büyükşehirlerde Su ve Kanalizasyon İdareleri'nin yönetimleri, Büyükşehir Belediyelerinden alınarak Devlet Su İşlerine (DSİ) bağlanacak. Bunu geçen hafta da yazmıştım. Böylece Belediyelerin büyük ölçüde nakit akışının sağlandığı ASKİ gibi idarelerin yönetimi DSİ'ye geçecek. İddialar arasında yer alan "DSİ Bölge Müdürlüğüne kimin atanacağı" konusu gündemde bomba etkisi yarattı. 23 Haziran seçimlerinden sonra uygulamaya konacağı öne sürülen düşünce şayet gerçekleşirse DSİ Bölge Müdürlüğü'ne DSİ kökenli bir mühendis olan, Ceyhan'da 3 dönem ve 1 dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'nün atanacağı iddia ediliyor. Ankara'da AK Parti kulislerinde konuşulan "Su ve Kanalizasyon İdarelerinin DSİ'ye bağlanması" konusunun, iddianın ötesine geçip geçmeyeceği 23 Haziran sonrasında netleşecek.

Bu işgale derhal son verin!

Karataş ilçemiz Akdeniz’in güzel ve şirin bir sahil ilçesidir. Adana’nın inci gerdanlığıdır lakin yıllardır gelişememekten yakınır dururuz. Tam güzel bir şeyler olacak derken biri gelir sizi bu hayalinizden uyandırır. Şimdi de öyle oldu, sahildeki Cumali Ünal Meydanı Karataş Belediyesi tarafından işgal edildi ve otopark yapıldı!

Neye göre hangi düşünceyle bilmiyorum ama kıyılar, kaldırımlar ve meydanlar hiçbir sebeple işgal edilemez. Bu pek de doğru bir iş olmadı Sayın Necip Topuz. Sizi sağduyulu düşünmeye ve bu işgale derhal son vermeye çağırıyoruz.

Dikkatli olun ALDANMAYIN!

Sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerde son dönemde tüketici mağduriyeti arttı. "Facebook", "İnstagram" ve "Twitter" gibi sosyal medya platformları üzerinden yapılan alışverişlerde dikkat edilmeli. Fotoğraflara aldanan, fiyatı düşük bulan tüketici, yeterli incelemeyi yapmadan sipariş veriyor. Ama kargonun verdiği paketi de görünce hayal kırıklığı yaşıyor. Mağdur olan tüketici muhatap bulamadığı için tüketici hakem heyetlerinde olumlu sonuç alamıyor. Alış verişte kullanılan kartların ise bilgileri depolanıp daha sonra tüketicinin rızası dışında harcamalar yapılabiliyor. Dikkatli olun.

Sosyal medyadan satın alma işlemi yapacaksanız firmanın ilanının yayınlandığı mecrada, ticaret sicil numarasını, sabit telefonunu, açık adresini görmeden alış veriş yapmayın, tedbiri elden bırakmayın. Ülkemizde hala internet üzerinden alışverişler güvenli değil.

Günün ismi

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Günün kitabı

Kaçınılmaz Çöküş

YAZAR: Ümit Özdağ

Günün sözü

“Eğer petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları kontrol edersiniz.”

Henry Kissinger

Çimdik

Trafikte onun bunun önüne direksiyon kırıp araç geçmeye çalışanlar, unutmayın bir başkasının hakkını küçük büyük demeden gasp edenlerin kendi hayatları da başkaları tarafından gasp edilir. Kurallara uyun. Kazaya davetiye çıkarmayın. Canınızdan ya da sevdiklerinizden olmayın.

Haşarı Soruyor

-Adana Emniyetinin Bayramda da uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadığını,Ramazan Bayramı boyunca 21 mahalleye yaptığı şok baskınlarda 68 torbacıyı gözaltına alıp çok miktarda uyuşturucu ele geçirdiğini biliyor musunuz?

-Adana’da yaklaşık iki hafta önce Egemen Gazetesi sahibi Hakan Denizli’nin evinin önünde vurulması olayıyla ilgili gözaltına alınan 4 kişinin tutuklandığını biliyor musunuz?

-Mavi Bulvar 2000 evler Türkmenbaşı Bulvarı arasında uzun süreden beri yol çalışması nedeniyle trafik keşmekeşliği yaşandığını ve toplu taşıma kullanan vatandaşların işlerine geç kalmaktan şikayetçi olduklarını biliyor musunuz?

-Güzel Adana sosyal paylaşım platformunun youtube kanalı açtığını ve burada Adana'mızın en doğru tanıtımı için, Adana'nın en güzel yüzlerini göstermek için videolar yayınladığını biliyor musunuz?

-Trafik canavarının bu bayram da mesai yaptığını ve bayram tatilinin 7 günlük acı bilançosunun 65 ölü, 661 yaralı olduğunu biliyor musunuz?

-Yıllarını Devrimci Mücadeleye veren gazeteci büyüğümüz Leyla Akbaş’ın yoğun bakımda olmasından dolayı meslektaşlarının üzgün olduğunu ve ona dualar ettiklerini biliyor musunuz?

 

- Çukurova ilçesinde ilaçlamada belediyelerin sınıfta kaldığını söyleyen vatandaşların “Her yer sinek” dediğini biliyor musunuz?