2020 de Şampiyonluk Gelir mi?

02/01/2020 20:12 4059

 

Adana Demirspor için geçtiğimiz yıl özellikle Murat Sancak’ın Başkanlık görevine seçildikten sonra kurumsal olarak çok önemli değişimler yaşadı.

Finansal yapı olarak sıkıntılar yaşanmıyor. Alt yapıda da devrim niteliğinde uygulamalar yapıldı. Futbol A takımın da ise yine maddi sorun yaşanmıyor buna karşın ilk sezonda başarının kriteri şampiyonluksa onunda yakınından geçildi.

Bu sezon ise istenilen şampiyonluk hedefinden sezonundan başında biraz uzak kalınsa da özelikle iç sahadaki Eskişehir mağlubiyeti sonrası Murat Sancak Başkan hamleleri doğru bir şekilde yapmaya devam etti. Önce Uğur Hoca ile devam etti sonrasında Cüneyt Dumlupınar’ı sportif Başdanışmanlığa getirdi. Bununla beraber transfer hamlelerine de erken başladı bazı oyuncularla yollar ayrıldı.

Erkan Zengin, Hasan Kılınç gibi nokta transferler daha ilk devre bitmeden yapıldı. Transferlerin devamı yeni yılda da devam edecek gibi duruyor. Doğru hamlelerle birlikte takımda ilk devreyi sıralamada önemli bir yerde bitirdi.

Hedef şimdi 2020’de bu çıkışı sürdürerek belki de ilk ikide ligi bitirip doğrudan süper lige çıkmak. Ama her şey den önemlisi Adana Demirspor kurumsal olarak geleceğe güvenle bakıyor. Şimdi yeni yıldan tek beklenti belki de şampiyonluktan da önemlisi bu kurumsallığın devam etmesi...