2019 Şampiyonluk Yılı Olsun

02/01/2019 15:14 2288

 

Yeni bir yıla ‘merhaba’ dedik.

Futbol adına özellikle de Adana Demirspor adına aslında geçtiğimiz yıl adeta uçurumun kenarından dönülen bir yıl oldu diyebiliriz.  Murat Sancak Başkanlığında oluşan güçlü yönetim mavi lacivertli camiaya adeta hayat verdi. Tabi bu oluşumda başrol oynayan isimlerden biri olan ve öncülük eden 5 Ocak Gazetesi imtiyaz sahibi sevgili Savaş Çokduygulu ağabeyime de  ayrıca bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Sezon başı bu girişimler olmasaydı belki de başka şeyler konuşuyor olurduk. Evet, sezonun ilk yarısında istenilen sportif başarı elde edilememiş olabilir ancak bu durum ilerdeki sağlam yapının sadece küçük bir sancısı olarak algılanmalıdır.

2019’a ise camia yeni umutlarla şampiyonluk şarkılarıyla başlıyor. Bu başlangıç doğru yapılanmayla birlikte sonu güzelliklerle dolu bir sona gelinmesini sağlayacaktır. Taraftar da zaten bu süreçte içindeki coşkuyu hep sıcak tutmaya devam ediyor. Özellikle bu yıl bize kulüp için sağlam bir yapı vaat ediyor.

Yeni gelecek transferlerle birlikte takımın da ilk yarıya göre daha iyi bir oyun ortaya koyması ve direkt sonuç almasıyla oynanan maçlar sonunda da stattan daha mutlu olan taraftarı görmek mümkün olacak. Yeni yıl bize şampiyonluk şarkılarının söylendiği bir yıl olarak gelsin diyorum…

Tabi Teknik direktör yılmaz Vural ve ekibinin de neler yapacağı çok önemli. Hakan hocadan bayrağı teslim alan Yılmaz hoca 5 maçta 5 puan alabildi. Transferi kendisinin yapmadığını anlayabiliriz. Yani bu süreç ile ilgili de Yılmaz hocayı suçlamak da yersiz olur. Artık bu noktadan itibaren Yılmaz hoca ve ekibini gözlemleyeceğiz.  Yine de Adanaspor, Giresunspor ve Balıkesirspor maçları yeniden bir kez daha irdelenmesi gerekir diye düşünüyorum. En azından nerelerde hata yaptık anlamında altını çizmek istiyorum.

Genel olarak Başkanımız Murat Sancak, yönetim ve teknik heyete güveniyoruz.

Adana Demirspor yılı olması tek dileğim…