17-25 Aralık’ta bu mücadeleyi yapmasaydı!

01/01/2018 22:48 3770

2017 yılının beyin fırtınası diye nitelendirdiğimiz son toplantısını Adana Emniyet Müdürü Sayın Selami Yıldız ile gerçekleştirdik.  Zarif, naif ve nazik bir emniyet müdürümüz var. Tam bir vizyon. Gerek bilgi birikimi, gerekse tecrübesi ve bu tecrübeden dolayı donanımı, öncelikle bu ülke için, daha sonra da kentimiz için büyük şans. Kendisi aslında İstanbul Emniyet Müdürü olabilecek kadar tecrübeli ve güçlü bir yönetici. Hatta 7 Haziran seçimleri öncesinde de İstanbul’u yönetmiş bir Emniyet Müdürü. İşine bağlı ve onurlu.  Teşbihte hata olmaz tam bir Vatan, Millet Sakarya adamı. Birçok badire de atlattı. En önemlisi, hainlerin; cumhuriyetçi, devletine bağlı, vatanı için kendini feda edecek kamu görevlilerine karşı yürüttüğü Ergenekon sürecinde, kendisi de bu aşağılık terör örgütünün itibar suikastına uğramış bir kamu görevlisi.

Çok şükür ki adalet her zaman yerini bulmuştur. Kendisi Türkiye’de Beyefendinin en güvendiği isimler arasında. Aslında Bursa’ya gitmesi de tamamen yazışmaların gecikmesinden kaynaklı 7 Haziran seçimleri öncesinde. Yoksa İstanbul İl Emniyet Müdürü idi şu an.

Tabi Adana olarak biz de şanslıyız. Böyle bir Emniyet Müdürümüz var. Göreve gelmesi Kurban Bayramı ardından gerçekleşecekti ama kendisi beklemedi, hemen atladı uçağa Adana’ya geldi. Bayram seyran da dinlemiyor. Görevin kutsal olduğunu, her fırsatta da çalışma arkadaşlarına ve emniyet mensuplarına hatırlatıyor. Bu nedenle biz şehir olarak iyi bir Emniyet Teşkilatı’na sahibiz bence. Adana’da teşkilatta ne cevval polislerimiz var tek tek saymaya sayfalar yetmez.

  Adana’da göreve geldiğinden bu zamana kadar ortalama dört aylık bir süreçte en önemli mücadele alanlarının başına terörü ve uyuşturucuyu aldı. Hatta mücadele planının başına koydu. Uyuşturucuyla mücadelede çok şükür bizi gururlandıracak, bize onur verecek bir sıralamaya geldi Adana. Müdür Yıldız’ın çok önemli bir vurgusu var bu konuda.  “Gençliğimizi, geleceğimizi çalan bu illetle, sadece Emniyet Teşkilatı olarak değil topyekün mücadele etmemiz gerekiyor” diyor. Kesinlikle bu şekilde ancak çözüme ulaşabilir, gençlerimizi koruyabilir ve daha sağlıklı, müreffeh bir kent olabiliriz. Burada hem STK’lara, hem Basına, hem devletimizin diğer kurumlarına, vatandaşlara çok önemli sorumluluklar düşüyor.

‘Onların kökünü kazıyacağız’ dedi kazımaya devam ediyor. Göreve başlamasından bu yana yaklaşık 450 civarında uyuşturucu satıcısını tutuklandı. Sokaklarda bu mücadeleyi verince vatandaşın da desteği artıyor tabi.

17/25 Aralık tarihlerini bilmeyenimiz yok. Ama şunu özellikle belirtmekte fayda var; Yargı ve Polis darbesiyle, seçilmiş meşru otoriteyi devirmek gibi bir hain planı bozan en önemli isim Selami Yıldız’dır. Allah muhafaza ya başarılı olsalardı bu hainler! Ya Selami Yıldız olmasaydı? Ya bu mücadeleyi yapmasaydı?

Bir ay eve gitmemiş, uyku uyumamış, devletin bekası için mücadele vermiştir. Bu mücadelesinin çocuklarına bırakacağı en önemli miras olduğunu söylüyor Sayın Selami Yıldız. Bu konuda kesinlikle haklı, bu bir onur vesikasıdır ve çocuklarına, torunlarına bırakılacak çok önemli bir miras. 

İşte o hainler, 17/25 Aralık’ta başarılı olamadıkları için 15 Temmuz’da hain kalkışmaya giriştiler ya. Kendi vatandaşlarımıza, kendi silahlı kuvvetlerimizin üniformalarını giymiş alçak hainler, bombalar kurşunlar yağdırdılar, 249 şehit verdik binlerce gazimiz oldu. 17/25 Aralık hain planını bozduğu için yine hedeflerine aldılar Selami Yıldız’ı o şerefsizler. 17 Aralık’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da başaramadılar. Çünkü; Allah her zaman doğrunun yanındadır.

Müdür Yıldız, PKK terör örgütüne karşı ciddi mücadeleler verdi ve PKK terör örgütünün şehirde belini kırdı. Adana’da Hem Fettullahçı terör örgütüne, hem PKK’ya, hem uyuşturucu belasına karşı mücadele için ciddi operasyonlar gerçekleştirdi. Böyle vatan millet bayrak sevdalısı müdürler oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez çok şükür. Sayın Selami Yıldız’a ve şahsında tüm Adana Emniyet Teşkilatı mensuplarına bir Adanalı olarak teşekkürü bir borç bilirim.

Onlar sayesinde Adana daha huzurlu ve daha güvenli.