Yine iş başındalar!

03/04/2019 22:59 984

Demirspor’da ne zaman işler yolunda gitse birileri çıkıp mutlaka çomak sokmaya çalışır.

Tıpkı önceki gün olduğu gibi...

Sosyal medyada bazı isimler seçimlerin ardından Başkan Murat Sancak’ın görevini bırakacağını hatta sosyal medya adresinden  Demirspor Başkanı ibaresini sildiğini iddia edip adeta ortalığı karıştırmaya çalıştılar.  Tabi bir çok taraftar da bu yalana inanıp paniğe kapıldılar. Bizler ise bu tip spekülasyonlara alışkın olduğumuz için gülüp geçtik.

Süre olarak fazla geçmeden Başkan Murat  Sancak’tan bu iddialara tokat gibi yanıt geldi. Bir taraftan sosyal medya adresine Adana Demirspor Başkanı ibaresini  eklerken diğer taraftan da şimdiye kadar kendisiyle ilgili yapılan yayınlardan kesitleri yeniden hatırlattı.

Bir defa şunu söylememiz gerekir ki Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ı dediğini yapan ve bunda geri adım atmayan  bir kişilik olarak tanıdık. Sorunların üzerine giden, sorunları çözen aynı zamanda da camiasına kulak kabartan bir Başkan olarak tanıdık. Futbolcusuyla gülen , yeri geldiğinde eğlenen ancak ceza vermekten de kaçınmayan bir  Başkan özelliğine de tanıklık ettik.

Başkan Murat Sancak, kezlerce, “Demirspor’u şampiyon yapmadan gitmem…” ifadesini dile getirdi. Bunu neredeyse tüm taraftarların kulağına yerleştirdi.

Yani, Başkan Murat Sancak’a sonsuz inancımız var. Demirspor’u şampiyon yapmadan bırakıp gitmeyecektir. Zaten şampiyon olduktan sonra da bu kez hedefinde eminim ki Avrupa  olacaktır. Demirspor camiası Başkan Murat Sancak’tan memnun, Başkan Sancak da Demirspor ve camiadan memnun…

Tabi en önemlisi ise Başkanın, Demirspor’un geleceğini düşünmesi. Bu anlamda altyapıda özellikle yatırım yapıyor. Yeni isimlerin gelmesi bunun göstergesidir.  Şöyle bakarsanız Futbol Akademisinde   U 17 ve U 19 takımları dün Ümraniye takımıyla maç yapmak üzere İstanbul’a geldi.  Demirspor tarihinde görülmemiş bir şekilde  gelişmeler yaşanıyor ve U 17 ve U 19 takımları İstanbul’a otobüs değil uçakla gitti.

Sizce nasıl gelişme?

Gerçekten olağanüstü gelişme. Maça uçağa binerek giden altyapı oyuncusunun yolu A takım ile kesişir.

İşte böyle bir Başkan Murat Sancak…

Demirspor’un geleceğini inşa ediyor. Ve Adana Demirspor’u Süper Lige taşıyacak. Ama öyle ama böyle…

Daha önce de yazdığım gibi inanıyor ve güveniyoruz… 

Gerisi teferruat!