Yeni yasama yılı başlıyor

01/10/2018 15:33 1917

 

TBMM bugün açılıyor. 27. Dönem yasama yılı başlıyor. Hatırlayacağınız gibi TBMM’nin 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk açılışı 7 Temmuz’da milletvekillerinin ve Cumhurbaşkanının yemin töreni ile başlamış ve yeni sistemde Başkan Erdoğan kabineyi açıklamıştı. Bu gün ise meclis yasama görevine başlayacak. En önemli gündem maddesi ise MHP’nin AF teklifi. Yeni yasama döneminde EYT için çözümü dört gözle beklenenler arasında, ayrıca atanamayan öğretmenler, KİT’lerde kadro alamayan gariban taşeronlar ve daha bir çok sorun meclisi bekliyor. Haydi bakalım vekiller kolay gele…

 

 

 

Halkın sevgilisi Tamer Dağlı

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte Adana’ya geldi. Bir dakika olsun yerinde durmayan Milletvekili Tamer Dağlı, başta merkez ilçeler olmak üzere; Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Pozantı ilçelerine giderek hep partisinin ilçe teşkilatlarıyla hem de vatandaşlar ve esnafla birebir görüşmeler yapıyor, vatandaşın beklentilerini ve esnafın sorunlarını tek tek not alıyor. Tamer Dağlı’nın bu ziyaretleri gerek parti tabanından gerekse vatandaş tarafından büyük takdir ve sevgi görüyor. Halkın sevgilisi Dağlı desek yeridir yani. AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı geçtiğimiz günlerde Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak ile Ceyhan’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi esnafın büyük sevgi gösterisiyle karşıladığı Tamer Dağlı, ekonomideki suni sıkıntıların geçeceğini ifade etti.

 

CHP Toplantısını yaptı stratejisini belirledi

CHP 27. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme toplantısını yaptı.  Adana Milletvekilleri tam kadro oradaydı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Adana ekibine ayrı bir ihtimam gösterdi. Bu da demek oluyor ki,Kılıçdaroğluda Adana’yı istiyor. Haydi bakalım bu günlerde maşallah Adana’nın talipleri çok. Şunun şurasında ne kaldı ki yerel seçime. Adanalı sandıkta bakalım kimden yana iradesini koyacak?

Çimdik

Kendini başkan sanan yardımcıları bir çimdikleyeyim de,O koltuğun kimseye baki kalmayacağını hatırlatayım istedim.

 

Haşarı soruyor

Adana milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç’in AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkan yardımcılığına getirildiğini biliyor musunuz?

 

-Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a da yaşlı bir kadının gasp edildiği bilgisi verilince Yıldız’ın, özel ekip kurulması 7 gün 24 saat çalışılması ve zanlının mutlaka bulunması için talimat verdiğini ve ekiplerin kısa sürede gasp zanlısını yakaladıklarını biliyor musunuz?

 

-Adana Kayserililer Derneği Başkanı Uğur Büyükkantarcı’nın, görev süresi boyunca tüm kesimlere ulaşmaya çalışan Zülfikar İnönü Tümer’in takdir gördüğünü vurgulayarak Kayserililer Derneği adına Tümer’e teşekkür plaketi sunduğunu biliyor musunuz?

 

-Fatih Kocaispir’in AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Akdeniz Bölge Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiğini biliyor musunuz?

 

-Duayen Gazeteci Şahin Esendemir’in Bölge Gazetesinde okurları ile buluşmaya başladığını biliyor musunuz?

 

-AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci’nin dur durak bilmeden çalışmalara devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-CHP İl Başkanı Emrah Kozay’ın partide birleştirici güç olmaya devam ettiğini biliyor musunuz?

 

-90. İl Danışma Meclisi toplantısında Seyhan’dave Genişletilmiş 95. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda AK Parti’nin tam kadro gövde gösterisi yaptığını biliyor musunuz?

- TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Çukurova Mobilya Dekorasyon 11. Ev ve Ofis Mobilyaları, Dekorasyon, Aydınlatma, Ev Tekstili, Bahçe Mobilyaları, Ev Elektroniği ve Aksesuarları Fuarı’nın, yarın başlayacağını ve 7 Ekim 2018 tarihine kadar devam edeceğini, biliyor musunuz?

Günün İsmi

Adana’ya huzur veren İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız

 

Günün Sözü

"Düşünceler pire gibi insandan insana atlar. Ama herkesi ısırmaz."

 

 

Günün Kitabı

AŞKIN ELÇİSİ

 

Yazar:  Ahmet Turgut