Yeni sezonda ASKİSpor

10/10/2017 02:05 1298

Geçen sezon ligin ikinci yarısında oyuncularına ödeme yapamama durumuna gelen Askispor bu sezon son anda geçmiş sezon ödemelerini yaparak yeni sezona katılma kararı aldı.

Romano ve Snow gibi iki yabancı oyuncusunu kadrosuna katan ve elde kalan yabancı oyuncularla lige kötü bir başlangıç yaptı.

Yeni bir yönetim ile lige başlayan Askispor da fahri başkan Hüseyin Sözlü'ye henüz sezonun başında bir kaç şey söylemek isterim.

Geçmişte Askispor da yapılan yanlışların en yakından bilen bir spor adamı olarak bazen bazı takımların dibe vurmasında fayda olacağı kanaatindeyim. Askispor bu kadroyla nasıl ligde kalır bilemem ama takım için çırpınan harcanılan parayı kendi parası gibi harcayan önce -ADANA diyecek insanlarla yola çıkmak şart. “Bu yönetim, bu menajer, bu antrenör başarısız olsun '' diyerek tribünlerde yerini alan yedek takım menajerleri , oyuncu menajerleri, stepne antrenörler tribünlerde şimdiden yerlerini almış durumdadırlar.

Hüseyin başkan; bazen takımların tabana vurup küme düşmelerinden korkmamalıyız. Bu o ekibi kendine getirir ve yeni bir kan yeni bir canla yeniden filizlenerek kuvvetli bir şekilde dönülmesini sağlar. Ben göreve gelen Haki Buhari kardeşime inanıyorum. Ancak bu iş kadro işidir bu kadar işin arasında Hüseyin Sözlü başkana inanacağı insanlarla yola çıkıp bu takımı seyredilebilecek, savaşçı, deyim yerindeyse ısıran bir takım haline getirmek şarttır.

Muhteşem yeni yapılan salon ve tesisle Askispor da bir değişim şart.

''KÜME DÜŞME PAHASINA'' bile olsa.