YENEMİYORSAN YENİLMEYECEKSİN

03/10/2017 23:29 1369

Adana Demirspor İstanbulspor deplasmanından puanlarla dönmek istiyordu ancak bir puanla döndü. Bu deplasmanda küçümsenecek bir sonuç değil.

Öncelikle “Yenemiyorsan yenilmeyeceksin.”

Adana Demirspor maçın genelinde iyi bir performans sergilemese de maçın karşılaşmanın ikinci yarısında rakibe karşı üstünlük kuran taraftı.

Teknik direktör Giray Bulak, defan bloğunun yaptığı hatalara çare bulamamış. Yediğimiz gollerin genelinde bu bölge de oynayan futbolcuların yapmış oldukları hatalar sonucu olduğunu görüyoruz. İstanbulspor karşısında da kenardan gelen ve kaptan Yiğitcan’ın önünden vurulan topta iyi yer tutamamasını gözlemledik. İnanın bu goller hedefi şampiyonluk olan bir takıma yakışmıyor. 7 hafta geride kaldı. Yediğin gol sayısı 11, attığın gol sayısı 11.

Öncelikle bu takımın çok maç yapması gerekiyor. Uyum sorunu hala devam ediyor. Futbolcuların bazı bölümlerde ne yapmak istediğini anlamak mümkün değil.

İki sefer geriye düşüp mağlup olmamak tabi ki son derece önemli, bilhassa maçın ikinci yarısında rakipten daha iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Bir üçüncü golü bulmamız mümkündü ancak mümkün olmadı.

Yabancı futbolcuların form grafiklerini bir türlü çözemiyorum. Lingane ve Mendy’nin daha olumlu işler yapmasını isterdim. Bölüm bölüm ortaya çıkıyorlar ve pek formda olduklarını maalesef söylemek zorundayım. Bunun yanı sıra Tambe yedek kulübesinde, daha sonra oyuna girdi ve golünü attı. Demek ki teknik ekip öyle uygun görmüş.

Bunun yanı sıra Sezer’in oynadığı futbolu alkışlıyorum. Abdulkadir’in ise üzerine koyarak formunu yükseltmesi gerek. Adil’i takipteyim. Ben futbolcunun devamlılığa bakarım. Bir, iki maç üzerinden karar vermem.

Yeni kurulan kadroların zamana ihtiyacı olduğunu savunurum. Milli takım arasında en az iki tane hazırlık maçı oynanırsa futbolcuların uyumu için olumlu olacağı kanısındayım. Sabır gerek kolay maç yok. Her takım her takımı yenecek güçte. Dikkatli olunursa ileride ışık var.