YAZIK OLDU

04/02/2018 22:55 1656

Adana Demirspor oynadığı futbol ile hedeflediği yere gelmesi çok zor. Çünkü bu ligin en zayıf takımlarından birini sahanda yenemezsen “korkulu rüya görmeye devam edersin”

Samsun takımı Adana’ya beraberlik için gelmiş. Belki kontratak ile çıktığımda bir gol atarsam hesapları yaparak oyunun ilk 45 dakikasını bitirdiler. Her iki takım da gollük pozisyona girmekte zorlanıyor. Ancak maçın henüz birinci dakikası içerisinde Lalavele son derece iyi bir hücum yaptı ancak ceza sahasına girerken “nefesi bitti” Bu tip hamlelerde yalnız hedefe gitmek son derece zordur.

Teknik Direktör Timuçin Beyazit yeni transferlere sahaya sürmüş. Ancak yeni isimler pek göz dolduramadılar. Gege gibi futbolcular Türkiye’de çok var. Bu futbolcuyu ballandıra ballandıra anlattılar.Diğer yeniler de maalesef benim için sıradan futbolcular. Yani boşa yapılan transferler. Bu takıma hiçbir faydaları olmaz.

Erhan sağ koridorda oynuyor. Mücadeleci ve hırslı bir futbolcu. Ancak yaptığı ortalarda isabet yüzdesi çok düşük. Yani 5 orta yaptıysa 1 tanesi hedefe gidiyor. Halbu ki topu 10-15 metre ilerisine atmak zor olmasa gerek. Profesyonel olmuş bir futbolcuya da orta yapmasını öğretmeye kalksan sanırım ayıp olur.

Maçın ikinci yarısında mükemmel bir performans sergileyen Adana Demirspor maçın 66 dakikasında Tambe ile 1-0 öne geçti. Bu pozisyonda Aydın’ın mükemmel ortasını da alkışlamak gerekir. Teknik direktör Timuçin Beyazit’in Aydın hamlesi oyuna renk getirdi.

Ancak bu golden sonra geriye yaslanan Adana Demirspor 77 dakikada Çağrı ile beraberliği yakaladı 1-1. Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Golü atmışsın niye geri çekiliyorsun. Tamam maçın son 1-2 dakikası olsa tamam diyeceğim. Gol attıktan sonra topa daha çok hakim olacaksın ki maçı forse edesin.

Yazık kendi sahanda maç kazanamaz isen deplasmandan nasıl puan getireceksin? Yabancı oyuncuların istedikleri hamleleri yapamıyorlar. Yeni transferlerden az buçuk Aydın ayakta kalan isim. Diğerleri bence bu takımın futbolcusu değil. Yazık çok yazık. Rakibin Denizlispor kazanır ise işin zor olacak. Yani aşağıda işler karışık.

Yönetim istifa sesleri yine yükselmeye başladı. Bu işin sonu ne olacak merak ediyorum.

KAPLAN TAT VERMİYOR

Hedefi ilk 6 takım arasına girmek olan Adanaspor  maalesef istediği puanları toplayamıyor. Deplasmanda Lider Ümraniyespor karşısında 76. Dakikada yedikleri gol ile mağlup oldular.

Ara transferde bu takımı sırtlayacak isimlerin alınmadığı Adanasporlular tarafından konuşuluyor. Bence de istenilen düzeyde futbolcular alınmadı. Bence bu kadar fazla futbolcu alınacağına kaliteli bir santrafor alınsaydı bu takımı sırtlardı. Şu ananda 27 puanda olan Kaplan seri galibiyetler alırsa hedefi yakalama şansı hala var.