Yanıltmak veya yanılmamak

23/04/2019 23:35 1282

Derbi maç geride kaldı.

Açıkça dağ fare doğurdu desek yeridir.

Yıllardır Adana derbisini yerinde izleriz. Büyük bir heyecanla bekler zamanı geldiğinde ise tadına varmak isteriz. Ancak izlediğim derbiler içerisinde en düşük seviyede olanı dersem doğruyu söylemiş olurum. Her iki takımın ne yaptığının belli olmadığı, tribünlere heyecan sinyali göndermediği bir 90 dakikayı takip ettik.

 

Demirspor cephesinden bakıldığında Play-Off için kazanılması gereken bir maçtı. Nedeni ise Ümraniye, Hatay  gibi takımların puan kayıpları yaşaması idi. Yani Demirspor yendiği takdirde  yeniden Play-Off’un içinde olacaktı. Tabi hedefte bu var ama Mavi-Lacivertlilerdeki eksik oyuncuların çokluğu açıkçası maç öncesi de endişe vericiydi.

Teknik direktör Ümit Özat, yine bir sürprize imza attı  ve  bu kez  Adil’i ilk 11’de gördük.  Devre arasında geri Demirspor’a  gelen Adil, ilk kez 11’de sahaya çıktı. Hem de bir süredir de kadro dışıydı. Son 3-4 maçtır U 21 ile maçlara çıktı. Bu durumda ilk 11’de sahaya çıkıp elinden gelen mücadeleyi gösterdi. Görevini de yaptı diyebiliriz.

Ancak diğer oyuncularla ilgili aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.  Legear, Vedat, Kage gibi isimler ne yazık ki verimli olamadılar. Demirspor tam anlamıyla çok eksik oynadı. Bir de 70. Dakikada Levent’in sakatlanmasıyla değişiklik hakkının tamamı kullanılınca 10 kişi devam etmek zorunda kaldı.

Neresinden bakarsanız bakın kazanamadığınız ortamda bir puan iyi denilebilir. Ancak  makas daraldı. Böyle maçları Demirspor’un kazanması gerekir ve kazanmalıydı da. Hem ekonomik yapısı hem de oyuncu kalitesi anlamında sonuç bunu gerektiriyordu. Fakat, oyuncular ve Ümit hoca gününde değildi.

Teknik Direktör Ümit Özat’ın  Altay maçının ikinci yarısından bu maçın sonuna kadar oyuncularına hakim olamadığını gördüm. Bundan kastım;  Ümit hoca, umut beklediği oyuncularının tamamını sahaya attı. Hoca kaç tanesinden istediği verimi aldı dersiniz? Yarı yarıya. Bu nedenle bir çok oyuncu Ümit hocayı yanıltıyor. Bence verilen formayı hak etmiyorlar.

Takımın önünde Bolu maçı var. Bu durumda  biraz karamsarlık olmaya başladı. Oyuncuların durumu endişe verici.  Dilerim Ümit hocayı  bu kez  oyuncular yanıltmaz. Veya hoca yanılacağı isimleri sahaya sürmez…