YA PENALTI KAÇSAYDI!

27/02/2018 22:26 1376

Adana Demirspor kötü gidişe dur demek için hırslı bir görüntü çizse de sadece galibiyet güzeldi. Artık ligin boyu kısalıyor. Bundan sonraki maçlarda alınacak her puan Adana Demirspor’u üst sıralar için umutlandıracaktır.

Sezon başında hedeflenen ilk 6 takım arasına girmek hayal oldu, haydi bunu da çıktık takımın haline bakın. Küme düşmemek için hesap-kitap yapılıyor. Yine gitti bir yıl daha inşallah galibiyet serisini çoğaltır, rakiplerin kaybettiği haftalar görürüz de rahat bir “nefes” alırız.

Kolay maç yok…

Oynamadan da maç kazanılmıyor…

Ancak sahanda kazanmak zorundasın, kadronun gücü belli. Bu güçteki bir kadroyu sahaya sürerken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin, Aydın’a penaltı attırmak gibi bir düşünceyi anlayamıyorum. Yani bu futbolcunun futbol hayatını göz önüne aldığınız zaman, çoğu insanın “Bu futbolcuyu niçin almışlar” düşüncesi hakimdi. Oynadığı futbol da ortada.

Hafta sonu deplasmanda deplasmnada Eskişehirspor ile karşılaşacak Adana Demirspor bu maçtan 3 puan çıkartırsa lige tutunacak, moral bulacaktır. Çünkü diğer hafta sahasında Denizlispor ile karşılaşacak. Rakip takım ara transferde takımını güçlendirdi ve ard arda aldığı puanlar ile göz doldurdu.

Teknik direktör Mustafa Uğur, takımın başına geleli az bir süre oldu ancak, kendi isteği ile gelen bir teknik direktör. Bir bildiği var sanırım, kendine güveniyor. Eskişehir deplasmanı takımın bundan sonraki maçlara ışık tutacaktır.

*****  *****

KAPLANA YAKIŞMADI

Adanaspor hedeflediği ilk 6 takım arasına girmek için mücadele ediyor. 3 puanlık sistemde büyük bir avantajı ellerinin tersiyle itti. 36. Dakikada golü buluyorsun, devreyi de 1-0 önde tamamlıyorsun. 63 dakikada yediği gol tam bir “acemice” idi.

Deplasmanda oynayan takımların çok dikkatli olması gerekir. Hatta bir farklı skorun arkasına sığınmak son derece yanlıştı. Girilen gollük pozisyonları muhakkak gole çevireceksin ki hedefini yakalayasın.

Uzatmalarda gelen gol ile yıkıldı Kaplan. Ancak hala şansı devam ediyor. 3-4 maçlık bir seri yakaladığı taktirde kendisini ilk 6 takım arasına atacaktır.

Hafta sonunda Altınordu ile evinde karşılaşacak olan Kaplan bu maçı kazanmak zorunda. Çok koşan ve mücadeleyi seven bir rakip Altınordu. Geçtiğimiz hafta deplasmanda Boluspor’dan 5 gol yemesi kimseyi rehavete sokmasın. Dikkatli olmak gerekiyor. Tabi son sözü yine sahadaki futbolcular söyleyecek. Kadronun gücü belli. Ancak gollük pozisyonları değerlendirmede pasif kalırlarsa işleri zor olur.