Ümit hocaya başarılar…

06/02/2019 15:59 712

Adana Demirspor için yeni bir dönem  an itibariyle başladı.

Biliyorsunuz Demirspor lige Hakan Kutlu ile başladı, Yılmaz Vural ile devam etti. Bu birliktelik Gazişehir galibiyetinin sonuna kadar sürdü. Şimdi ise Teknik Direktör Ümit  Özat göreve başladı. Hakan Kutlu ve Yılmaz Vural’ın bayrağını teslim alan Ümit hoca, bakalım ne yapacak.

Hakan Kutlu dönemini hatırlıyoruz. Takımın sıkıntılı anları hayli fazla oldu. Doğal olarak takımın geç oluşturulması nedeniyle Hakan hocanın mazeretleri geçerliydi ama lig sürecinin haftalar geçmesine rağmen Demirspor cephesinden bakıldığında olumsuzluğu sürmesi  Hakan hocanın ayrılığını getirdi.

Yılmaz hoca ile ilgili de söylenecek aslında her istediği futbolcu transfer edildi. Buna rağmen Demirspor, deplasmanda Denizlispor’dan 5 gol birden yiyerek sahadan boynu bükük ayrıldı. Şampiyonluğa oynayan bir takım 5 gol yiyemez. Daha da önemlisi takımın kendine ait bir oyun karakterinin olmaması da Yılmaz hocanın gitmesini sağladı.

Gelelim Ümit hocaya…Futbolculuk kariyeri dolu dolu. Teknik Direktörlük kariyerinin henüz başarında diyebiliriz. Daha dişe değer bir başarı sağlayamadı. Ancak aktaracağı tecrübe hayli fazla. Dolayısıyla Ümit hoca,  Hakan Kutlu ve Yılmaz Vural’ın yaptıklarını ve yapamadıklarını mercek altına alırsa  eminim ki doğru yolu bulur. Ümit Özat’ın başarılı olacağına inanıyorum. Yeter ki onların lisanını çözsün. Zaten takım kaliteli ve düzene girdi. Oyuncular ipin ucunu tutmaya başladılar. Eğer bunun aksini davranırsa Ümit hoca başarının kapısını açamaz.

Evet bugün Adana Demirspor için yeni bir sayfa açılıyor. Dilerim bu sayfaya güzel şeyler yazılır. Eminim ki teknik heyet ile futbolcular bunu başarırlar. 

Şimdiden yolları açık olsun dileklerimi iletiyorum.