Ümit hoca gözünü oyuncularından ayırmıyor

10/04/2019 04:36 1001

Gelişmeleri iyi anlamamız gerekir.

Daha doğrusu öne çıkan fotoğrafı iyi okumalıyız.

Şimdiden “şöyle oldu, böyle olacak” demeden ziyade temkinli olmakta fayda var. Ümit hoca ve ekibinin gelmesiyle birlikte bazı noktaların düzeldiğini, futbolcuların mental olarak fit duruma geldiklerini görebiliyoruz.

Fakat bunun yanı sıra da eksikliklerin olduğunu görebiliyoruz.

Özellikle de Koseçki sakatlanıp sezonu kapatmasının ardından Teknik Direktör Ümit Özat bir türlü o bölgeye istediği şekilde onaramadı. Elazığspor maçında Berk’i denedi olmadı. Son maçta Levent’i denedi istediği gibi yine olmadı. Tabi Hakan Bilgiç’in de yokluğu takımı olumsuz etkiliyor. Zira, Ümit hoca, Hakan’ı Eskişehir maçında önde oynatmış ve müthiş bir oyun sergilerken takımın en önemli oyuncusu olmuştu.

Bakıldığında Ümit hoca sürekli olarak gözünü oyuncularına doğrultuyor ve analiz yapıyor. Hafif üçüncü bölge için özellik taşıyan bir isim olursa hemen monte edecek. Neyse ki son Afyon maçında Legear kendini gösterdi. 54. Dakikada Kage’nin yerine giren Legear, büyük sürprize imza atıp mükemmel bir gol attı. Sonrasında da ikinci golün asistini yaptı. Legear, ara transferde geldi ama şimdi transfer yapılmış gibi görebiliriz. Ümit hocanın arayışta olduğu bu dönem Legear ilaç gibi geldi diyebiliriz.

Bu noktada Altınordu’nun Elazığspor’a yenilmesi Demirspor için büyük şans oldu. Ümit hoca ve ekibiyle birlikte inanılmaz çıkış yakalayan Demirspor için Play-Off’un kapısı aralanmış oldu. Düşünebilir musunuz Demirspor, Perşembe günü Ümraniyespor’u yendiği takdirde ilk altının içine girecek. Sonrasında Altay ve Adanaspor maçları var. Bu maçları da aldığı takdirde Demirspor, Play-Off’da diyebiliriz. Yani Süper lig umudu yavaş yavaş da olsa kuvvetlenmeye başladı.

Hadi hayırlısı diyelim.

Ama burada altını çizmek istediğim oyuncular biraz daha performanslarını artırıp hocaya kendilerini gösterirlerse kesin formayı alırlar.

Benden söylemesi…