ÜÇ PUANDAN FAZLASI

15/08/2018 01:19 1488

 

Adana Demirspor ligin ilk haftasında deplasmanda attığı bir golle 3 puana uzandı. Her zaman için ilk maçlar zor olur. Bu bütün takımlar için geçerlidir. Ancak nasıl başlarsan öyle gider derler ancak ben buna inanmam.

İlk haftalarda puan kaybı yaşayan takımların daha sonraki haftalarda aldıkları seri galibiyetler ile rakiplerine puan farkı attığını çok gördük.

Adana Demirspor sahaya genç takım ile çıkan Karabükspor karşısında ahım-şahım bir futbol oynamasa da kazanmasını bildi. Bazı zaman kötü oynayıp kazanmak seni hedefe kilitlenmeni ve moral motivasyonunu tetikler.

Mavi Şimşekler geçtiğimiz hafta sahaya 4-3-3 sistemi ile çıktı. Kadro ise şöyleydi: Çağlar Akbaba, Tayyip Talha Sanuç, Galip Güzel, Hamıdon, Pote, Kage, Mıtroviç, Hakan Bilgiç, Murat Duruer, Batuhan İşçiler ve Kosecki.

Kosecki gibi hızlı, çabuk ve ne yapmasını bilen bir futbolcuyu uzun zamandır Adana Demirspor'da görmemiştik. Ben Karabükspor maçında hayran kaldım. İlk maç olmasına rağmen "ben kaliteli futbolcuyum" dedi. Tabii ki burada oyun sistemi de önemli. Teknik patron her maça aynı sistemle mi çıkacak. Belki içeride tek forvet oynatacak, deplasmanda iki forvet ile gol arayacak. Pazar günü oynayacağımız Denizlispor karşısında göreceğiz.

Denizlispor'un evinde Gazişehir'e mağlup olduğuna bakmayın. Henüz maçın ilk dakikalarında Mehmet Akyüz öyle bir gol kaçırdı ki "akıllara ziyan". Yani Denizlispor kaçırdı, Gazişehir maçın bitmesine 10 dakika kala golü buldu ve evine deplasman galibiyeti ile döndü.

Yani şunu söylemek istiyorum, Pazar günü Adana Demirspor aynı kadro ve aynı sistemle imi oynayacak? Yoksa kadroda ufak tefek değişiklikler yapıp sistemi değiştirecek mi Hakan hoca?

Bunu hafta sonu göreceğiz...

Kage kaliteli bir futbolcu, Pote'yi bu hafta çok merak ediyorum. Geçtiğimiz hafta kaçırdığı golleri ben sayamadım! Denizlispor karşısında neler yapacak bakacağız göreceğiz. Kaptan Galip Güzel Allah için tüm varlığını sahaya koydu. Sahada basmadık yer bırakmadı. İyi niyetli ve disiplinli bir futbolcu. Yani hakem son düdüğü çalmadan "ben durmam" diyor. Mitroviç tecrübesi ile defansı yönlendirecek bir isim. Kısacası Adana Demirspor'un bu sezon kulübesi de ayrı bir takım çıkartacak güçte. Şampiyonluğa oynayan takımların kulübesinin kaliteli olması son derece önemli.

Başkan Murat Sancak son derece hırslı, yaptığı işi yarım bırakmayacak karakterde. Bu sezon ligin en flaş kadrosunu kurdu. Hala transfer yapmak için çaba harcıyor. Üçüncü kez yazıyorum bu memlekette SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ nerede? Başkan taşın altına elini koymadı, kolunu koydu. Ancak Adana'dan "ÇIT" çıkmıyor. Önceki yıllarda birçok başkan geldi geçti. Büyükşehir Belediyesi her gelen başkana "KESENİN AĞZINI" açtı, şimdi nerede? Diğer belediyeler de bizimde bu "YEMEKTE TUZUMUZ" olsun diyerek yardım etmişlerdi. Şimdi niye piyasada yoklar?

Taraftarımız mali gücü nispetinde bir şeyler yapmaya çalışıyor. Hafta sonu stat dolu olacaktır. Taraftarın gücü de oynadığımız futbola destek olacaktır. Alacağımız 3 puan son derece önemli. Milli takım arasından sonra Adana Demirspor'u kimse tutamaz.