ÜÇ PUAN ÖNEMLİ…

05/11/2018 20:44 1937

 

Neresinden bakarsanız bakın üç puan önemlidir. Oyun anlamında çok şey veremeseniz de hanenizde yazan üç puan sizi yukarılarda tutmaya devam eder. Üç haftalık bir yenilgi periyodunun ardından yaşanan kadro dışılarla beraber Teknik Heyetin ve futbolcuların üzerinde oluşan psikolojik baskı ile bunun yanında sakat ve cezalı oyuncuların varlığı Afyon maçında kendisini hissettirdi. Oyunun sadece ilk yarının belli bir döneminde Adana Demirspor adına iyi işlere imza atıldığını gördük bunun dışında Afyon takımı genel olarak top kontrolünü sağlayan ve özellikle ikinci yarı pozisyonlara daha fazla giren taraf oldu.

Tabi hep bir tabir var futbol camiası bunu çok kullanır atan ile tutan iyi olacak. Bu sezon Adana Demirspor’un atanı ile tutanı iyi işler çıkarıyor. Atan zaten bu ligin üstünde bir isim malum Pote. Tutan ise yine kalitesini konuşturduğunda bu ligin üstünde olan bir isim Çağlar. Özellikle Çağlar’ın maça damga vurduğunu, bana göre maçın oyuncusu olduğunu söylersek maçta Adana Demirspor’un yaşadığı sıkıntıların anlaşılması açısından önemli bir noktaya vurgu yapmış oluruz. Adana Demirspor’un en büyük sıkıntısı ise orta saha. Topu bir türlü tutamayan bir orta sahaya sahip bir kadro yapısı var. Bunun yanında Pote’nin gerisinde oynayacak bir oyuncuya da takımın son derece ihtiyacı var. Kendisinden bekleneni henüz veremeyen oyuncularında artık form tutması gerekliliği de fazlasıyla hissediliyor.    

Hakan Kutlu Hoca’nın da oyun sistemi adına dokunuşlar yapması önemli olacak. Atılan golün sonrasında diğer maçlardaki gibi temposu düşen ve topu rakibe veren bir Adana Demirspor seyrettik. En azından bu konuda Hoca neler yapacak hep birlikte göreceğiz. Devre arasına kadar en az puan kaybıyla Adana Demirspor yoluna devam ederse yönetimde mutlaka eksik noktalara gerekli takviyeleri yapacaktır. Bununla beraber kadroda yer alan gerek yerli gerekse yabancı genç oyuncular var bunlar bana göre kaliteli isimler bunlara da daha fazla şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dediğim gibi üst sıralarda kalmak adına önemli bir üç puan aldı Adana Demirspor. Oyun anlamında eleştiriler zaten yapılıyor. Adanaspor derbisine moralli hazırlanması için Altay deplasmanından da puan yada puanlarla dönmek önemli Adana Demirspor için.

Bu arada son olarak Başkan Murat Sancak ve yönetimin kulübün geleceği adına perde arkasında önemli çalışma ve hizmetlere imza attığını görülmeye başladı. Başkan Murat Sancak’ın işi gerçekten zor hem sportif başarıya aç bir camia hem de kulübün geleceği adına imza atılan önemli proje çalışmaları. Başarıyı kendisine ilke edinmiş bir isim için yukarıda yazdıklarımızı başarmak zor olmasa gerek.