ÜÇ MAÇ “sıfır” PUAN

06/11/2017 01:56 1442

Adana Demirspor’un ne yapmak istediğini anlamış değilim. Geçtiğimiz hafta içerisinde teknik direktör Giray Bulak ile karşılıklı anlaşılıyor ve görevi bıraktırılıyor. Daha sonra Başkan Mehmet Gökoğlu açıklama yapıyor, “ben şampiyonluk sözü vermedim diyor. Doğrudur şampiyonluk sözü vermedi. Peki, niye teknik direk değişikliğine gidiliyor?

Şampiyonluk istenmiyor teknik direktör değişikliğinin ne anlam taşıdığını birileri izah etsin. Maddi sıkıntı içerisindeyiz deniliyor, hatta yapılan transferlerde harcanan paranın da geçmiş senelere göre çok az olduğu belirtiliyor.

Çok merak ediyorum toplamda ne kadar para harcandı?

Takımın şuan ki borcu ne kadar?

Başkan Gökoğlu’nun harcadığı para belli. Peki, ikinci Başkan İmam beyin ne kadar alacağı var bu kulüpten? Çünkü İmam beyin geçmiş yıllardan da alacağı var.

Maddi açıdan gidişat pekiyi değil. Hatta ligin ikinci yarısında neler olacak çok merak ediyorum. Diğer yöneticilerin maddi katkısı var mı yok mu takıma? Bunu da bilmek istiyorum.

Takım kötü gittiği zaman “işler kesat olur.” Maddi sıkıntı çekersin kimseden para istemeye yüzün tutmaz. Ancak hedefin var ise, şampiyon olmak için mücadele edersen ve takım iyi işler yaparsa para bulma şansın olur. Gerçi Demirspor’un hedefinde şampiyonluk yok, böyle bir derdi de yok demek ki!

Ayrıca projelerin hangi aşamada olduğunu taraftarlar da merak ediyor. Soruyorlar, birçok şeyi öğrenmek istiyorlar. Hakları da yok değil.

Ümraniye deplasmanında oynanan futbolu ve mücadeleyi beğendiniz mi? ben şahsen beğenmedim, tamam hakemin penaltı kararı yanlış. Ancak sende kazanmak için hiç bir şey yapmadın ki. İsabetli orta sayın o kadar düşük son derece üzücü. Atabey diye bir santraforun var, kesinlikle Adana Demirspor gibi bir takımda oynayacak kapasitede değil. Son iki sezondur Pote diye bir santraforun vardı. Bu arkadaş onun dörtte biri değil!

Defans bloğun evlere şenlik, kenarlarda bindirme yapamıyorsun. Orta alanda iyi bir pasörün yok. Yabancı futbolcularının ne zaman ne yapacağını bilmiyorsun. Denizlispor’a deplasmanda yeniliyorsun. Takım küme düşme potasında o takıma “hayat” veriyorsun. Denizli takımı 3 maçta 6 puan alıyor. Adana Demirspor ise 3 haftadır kazanamıyor, “sıfır” çekiyor. Bu düşüş pek hayırlı değil.

Sportif Direktör Gürcan Aday bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ancak yeterli değil. Bu gidişata nasıl bir çare bulacağını merak ediyorum.

Milli takım arasında inşallah kendilerine gelirler ve içerde oynanacak Gazişehirspor maçından 3 puan ile kötü gidişe dur denilir.

U 21 TEBRİK EDİYORUM

Adana Demirspor U 21 takımı deplasmanda Canpolat Çelik ve Uğurcan’ın golleri ile Ümraniyespor’u 2-0 yendi. Antrenör Erhan inan ve futbolcularını tebrik ediyorum.