Şimdi Adana Demirspor’u düşünme zamanı

30/05/2017 22:45 1629

Adana Demirspor kongresi tamamlandı. 191 oyu Mehmet Gökoğlu aldı, Nilay Ateşoğulları 35 Oy alırken, 2  oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Adana Demirspor Kulübü’nün yeni başkanı Mehmet Gökoğlu oldu. Kongrede Adana Demirspor’a gönül vermiş nice isimler vardı gördüklerim arasında; Tombik Ahmet (Ahmet Yaşar), Kasap Burhan (Burhan Sürer),Cahit Sınmaz, İbrahim Gazioğlu, Mehmet Gazioğlu, Ertuğrul Doğaner, Ayhan Barut, Yusuf Kanlı, Mustafa İzgioğlu, Hüseyin Tumlukolcu, daha kimler kimler… Tabi konu Adana Demirspor olunca; büyük bir sevda söz konusu olur.

1972-73 yıllarında Demirspor’u Süper Lig’e çıkaran (tabi o zaman adı 1.Lig’di) isimlerden Nuri Şengezer de oradaydı. Nuri ağabey Adana Demirspor’da Coral Hoca’dan sonra yaşayan en büyük isim belki de. Allah sağlıklı ömürler versin. Erdal Acet oradaydı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da kongre üyesi olması hasebiyle oradaydı tabi.

Ve en güzel konuşmayı yaptı bence siyaseti spora bulaştırmadan. Demirspor sadece bir klüp değil siyaset üstü bir halk hareketidir çünkü bana göre. Hatırlarsınız İmparator Fatih Terim’e de “Adana Demirspor’a destek ol artık” demişti geçtiğimiz yıl 5 Ocak Gazetesi’nin ödül töreninde Zeydan başkan.

Müslüm Susar, kulübün iyiliği için tek aday seçime gitmenin daha doğru olduğunu belirterek Mehmet Gökoğlu lehine adaylıktan çekildi. Bu da fair play’lik bir hareketti.

Alkışlıyorum. 

Sedat Sözlü’nün konuşmasında dediği gibi kişisel egoları kenara atmamız lazım. Bunu yapmadığımız sürece Adana Demirspor ilerleyemez. İmam Gazali Hiradağı, kulübün 28 Milyon Lira borcu olduğunu açıkladı. Devasa bir rakam Sedat Başkan borçları ödeyeceğim demişti ödenen hali buysa ödenmeseydi ne olurdu acaba..!

Ve bu dönem bu borcun ne kadarı ödenecek bakalım?

Nilay hanım,  kongredeki konuşmasında kendisine yönelik, ‘Parası mı var ki başkan olacak’ şeklinde eleştirilere karşı cebinden çek koçanları çıkartıp, "İstesem bu çek koçanına 10 milyon lira yazıp şov yapabilirim, beni seçin derim ama burada önemli olan sürdürülebilirliktir. Kalıcı gelirlerdir. 'Projeleri var mıdır, nasıl önerileri vardır? Sözünün eri midir?' ona bakmanız gerekir......" dedi.

Bu da hoş olmadı. UEFA kriterlerini hatırlaması lazım, genç bir bayan cesareti güzel aday olması da güzel ama unutmamak lazım ki cepten para koyma dönemi çoktan bitti.

Bir konu da tüzük değişikliği.

Tüzükte yapılan değişiklikler tam isabet olsu. Tam zamanıydı. Artık öyle önüne gelen sosyal medyadan mırın kırın edemeyecek, önüne gelen kulübe üye olamayacak, yüz kızartıcı sabıkası olanlar da dahil.  Hatırlıyorum da 90’lı yıllarda Bakırköy küme düşme maçında Ergun Kara ile ağlaya ağlaya geldik, yakın zamanda Konya’dan da ağlaya ağlaya gelmiştik. Artık ağlamayalım. Bu kez somut ve kalıcı adımlar atalım.

Sonuç itibariyle yeni Başkan Gökoğlu.

Kulübe hayırlı uğurlu olsun, umarım bir kez daha bizi şampiyon yaparsın başkan.

Bakın sonuç değil kalıcı gelir ve Adana Demirspor’un geleceği önemlidir. Kongre bitmiştir şimdi Demirspor'un başarısını düşünmek, başarı için ne yapılması gerektiğini konuşmak zamanı. Biz yıllardır aynı şeyi söyleyip duruyoruz ama bir adım dahi ileriye gidemiyoruz. Bu kez adımlarımızı sağlam atalım. Bir adım da olsa ilerleyelim.

 

 Adana’ya ve Adana Demirspor’a da yakışan budur.