SERİYE DEVAM

13/03/2018 23:35 1497

Adana Demirspor evinde oynadığı Denizlispor maçı sonrasında Giresunspor deplasmanından altın değerinde 3 puan getirdi.

Bu takımın hali ne olacak diye düşünüyorduk. Küme düşme potasının hemen üstünde yer alması moralimizi bozuyor, hesap kitap yapıyorduk. Ta ki Denizlispor’u 3-1 yenene kadar. Çünkü bu galibiyet Denizlispor ile ikili averajımızı lehimize çeviriyordu. Ancak bu galibiyet geçici bir sevinç olmasın bu galibiyetlerin devamının gelmesi gerektiğini düşünüyorduk.

Giresunspor karşısında alınan 2-0 lık net galibiyet bizleri bundan sonraki haftalar için de umutlandırdı. Bu galibiyete sevinirken Sezer’in ayağının kırılması bizleri derinden üzdü.

Goller Mendy ve Tambe’den geldi. Bu futbolcular bu takımı sırtlayacak birkaç futbolcudan sadece ikisi. Takımın başarılı olması için yabancı transferlerin kaliteli olmaları gerektiğini defalarca söyledim. 5 yabancı ile oynuyorsan kaliteli isimler ile anlaşacaksın. Yapacağın mukaveleye de ek maddeler koyacaksın. Yönetimimiz sanırım bu ne ek maddesi diye birbirlerine soruyorlardır. Sportif Direktörümüz Gürcan Aday’ın bilmesi gerekir.

Bu hafta sonu Ümraniyespor ile evimizde karşılaşacağız. Rakibin durumu bizi ilgilendirmez. Adana Demirspor öncelikle evinde oynadığı karşılaşmaları muhakkak kazanmalı. Aşağı bölgedeki takımlar bayağı “iyi çalışıyorlar!” Bazı maçların skorlarına bakıyorum “gülüyorum”. İnanın o takımlar rakipleriyle 5 maç yapsınlar biri şans eseri belki berabere biter.

Matematiksel olarak hala düşme potasının çevresindeyiz. İki galibiyet almak ile iş bitmiş değil. Her maça 3 puan için çıkıp kazanmak gerekiyor. Biz kazanalım, rakip ne yaparsa yapsın. Bu iki haftalık seriyi çoğalttığımız zaman rahat bir nefes alma şansımız var.