Sayın Valim , Spor Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri Spor il müdürlüğü

23/08/2017 02:34 1525

Aralık 2016 tarihinden bu yana okul müsabakaları (futbol, basketbol, voleybol,vs..) maçları yöneten hakemlerimiz ki çoğunluğu üniversitede okuyan öğrenci hakemlerimiz olup hak ettikleri müsabaka ödeneklerini alamamışlardır.

Ayrıca illerinde birinci olan okul takımlarımız (futbol, voleybol, basketbol, vs..) gittikleri grup , yarı final ve Türkiye şampiyonlarında çeşitli harcamalar yapmışlar ancak bunların karşılığı olan ödenekleri alamamışlardır.

Spor bakanlığı, Milli eğitim bakanlığı, gençlik spor il müdürlüklerimiz '' ödenek yok '' kelimesi ile okulları zor durumda bırakmışlardır. Buradan bu olayların dışında olmasına rağmen sayın valimize bilgileri olsun diye bazı bilgileri aktarmak istiyorum.

Bakınız Eylül ayında okullar açılacak en geç Ekim ayında okul maçlarının tümü oynanmaya başlayacak. Yetkililere soruyorum, -bu maçları geçen yıl ödenek alamayan hangi hakemlerle yönetebileceğiz?-.

Geçen yıl Türkiye şampiyonalarına giden ve ödenek alamayan hangi okul takımları ile bu maçları oynayacağız çok merak ediyorum? Demek ki geçen yıldan ders alınmamış zira geçen yıl yine ödenek olmadığı için bir önce ki sezondan ödeneğini alamayan hakemler maçlara çıkmama kararı almışlardı son anda yapılan ödeme ile bu müsabakalar tamamlanabildi.

Amaç sporu okullara yaymaksa bence bu gidilen yol yanlıştır. Yok spor yapılmasın deniyorsa doğru yoldayız diyebilirim!

BENDEN SÖYLEMESİ.

NOT: Bu sorun 81 ilin sorunudur.