Sarı, Aday Adaylığını açıkladı

11/11/2018 22:21 2355

Dün AK Parti Adana İl Başkanlığı’nda bir izdiham vardı. Biz de gazeteci olarak davetliydik. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, “Adanamızı hem gönül, hem de hizmet belediyeciliği ile buluşturmak için yola çıktık.” diyerek Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday Adaylığı Başvurusunu yaptı. Hem partililer hem de teşkilatlar, bu aday adaylığı açıklamasında boy gösterdi.  Valla ne yalan söyleyeyim oldukça kalabalıktı adım atacak yer yoktu desem yeridir. Bir kare fotoğraf çekmek için resmen itiş kakış yaşadık.  Demet hanımın sevildiğini biliyor dum ama bu kadarını da tahmin etmemiştim. Taaa Tufanbeyli’den bile gelenler vardı. Ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.

CHP Adana Örgütüyoklama istiyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Örgütü’nde harıl harıl bir çalışma var. Partiye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; CHP Genel Merkezi İl Başkanı Avukat Emrah Kozay’a, aday belirleme yönteminin ne olmasının istendiğini sordu, Adana İl Başkanlığı bu soruya eğilim yoklaması istediklerini cevabını verdi. Edindiğim bilgilere göre, CHP İl Başkanı Avukat Emrah Kozay, genel merkezin bu sorusuna karşılık şöyle bir cevap vermiş;  “Yapılacak eğilim yoklamasının sonucuna göre belirlenecek adaylar bizi sandıkta daha güçlü kılar.”  Eğer Genel Merkez Adana İl Başkanlığının bu isteğine olumlu bakarsa, Adana Büyükşehir ve ilçe belediyeleri Başkan adaylarının yanı sıra meclis üyesi adayları da eğilim yoklaması sonucunda belirlenecek. Bunca adayın olduğu yerde kim kime  dumduma!

 

Personeline veda etti

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, bir anda bilinmeyen bir nedenle, sessiz sedasız personeline veda etti. Geldiği günden bu yana Adanalıların takdirini ve sevgisini kazanan, nezaketli ve zarif  Emniyet Müdürümüz Selami Yıldız, uyuşturucu başta olmak üzere terörle mücadelede çok önemli mesafeler kat etti. İyi polisliği Adanalıların teveccühünü kazanmasını sağladı. Devlette böyle polisler zor yetişir. Tabi devlette devamlılık esastır. Kendilerini Adanalılar adına çok sevdiğimizi bir kez daha yinelemek istedim buradan.

Çimdik

Elektrik faturalarından kesilen TRT Payını vatandaşın istemediğini bir kez de ben hatırlatayım dedim.

Haşarı soruyor

-Geçtiğimiz hafta sonu Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildiğini ve 81 ilde aynı anda aynı toplantının yapıldığını ve Bakan Soylu’nun konuşmasının canlı yayınlandığını biliyor musunuz?

 

- İspanya’da bulunan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, ölüm yıldönümünde Atatürk'e olan bağlılığını ve saygısını oradan göstererek bir kez daha bu konudaki duruşunu ortaya koyduğunu ve 10 Kasım’da Türkiye Saati ile 09.05’de Madrid’in LasVentas Meydanında ATA’ya saygı duruşu ile alkış topladığını biliyor musunuz?

-AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevi tevdi edilen Adana Milletvekili Tamer Dağlı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kulislerde sıkça konuşulduğunu biliyor musunuz?

 

-Demet Sabancı Çetindoğan'ın Hayırseverlikte Mükemmellik Onuru ödülü verildiğini biliyor musunuz?

 

-MHP’nin Çukurova Belediye Başkan Adaylığına partide uzun yıllar siyaset yapan Dr. Demet Çardak’ın aday gösterileceğini kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

 

- Bir gurup taşeron işçinin ücret ve sosyal hakları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a mektup yazdığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

İmparator  Fatih Terim

Günün Sözü

Aslında film çekimi gibidir hayat. Tam mutlu olduk diyecekken yönetmenden bir ses gelir;

KESTİİİİK!

Günün Kitabı

 Eski Fotoğraflar

Yazar:  Prof.Dr. Gülhan SLEM