Şans sürüyor…

24/04/2019 22:56 1425

Altay maçının ikinci yarısı ve Derbi maçta Adana Demirspor neden düşüş yaşadı?

Aslına bakıldığında Altay maçı çok iyi başladı Demirspor adına. Bir anda takımın 2-0 öne geçmesi beklenir bir durum değildi ama takımın dirençli durumu ve bulduğu pozisyonları gole çevirmesi sonucu getirmişti.

Tabi 2-0’dan sonra da Altay takımı topun kontrolünü ele aldı. Açıkçası ilk yarı bitimine kadar önemli sinyal vererek, “Ümit hoca ikinci yarı tedbir almazsan Demirspor’a gol veya goller atarız…”dediler.

Ancak Teknik Direktör Ümit Özat, takımına güvenip tedbir almadı ve bir anda skor 2-2’ye geldi. Bu dakikadan sonra yapılan değişiklik ne yazık ki galibiyeti getirmedi ve maç berabere bitti.

 

Gelelim derbi maça…

Bu maçta da öyle ya da böyle mücadelesini verdi Demirspor. Çift santraforla çıkmanın anlamı, “Ben bu maçı istiyorum…” ifade etti. Fakat, Ümit hoca bu kez erken davrandı ve Pote’yi oyundan aldı. Yani tek santrafora döndü. Devamında Berk’i oyundan aldı. Vedat ile Levent’in girmesi aslında hiçbir şeyi değiştirmedi. Zira, Demirspor’un tek santrafora düşmesiyle Adanaspor kendi sahasından çıkmasına neden oldu. Levent’in de 70. dakikada sakatlanmasıyla Demirspor’un aslında galibiyete el salladığı durumunu hazırladı.

Ümit hoca ekibiyle beraber İstanbulspor maçından sonra aslında takımı ayağa kaldırdı. Altınordu maçı efsaneydi. Keza Eskişehirspor maçını da buna ekleyebiliriz. Osmanlı maçında verilen mücadele galibiyeti getirmedi. Sonrasında Elazığ ile Afyon galibiyetleri ilaç gibi gelmişti. Bakıldığında Altay maçının ikinci yarısı ve derbi maç ne yazık ki sıkıntılı geçti.

Buradaki önemli nokta Teknik direktör Ümit Özat’ın güvendiği oyuncuların ne yazık ki hocayı yanıltmasıdır. Şartlar ne olursa olsun artık bu noktadan itibaren Ümit Özat hocanın bu durumu yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Zira, güvenilip sahaya sürülen oyuncular istenilen performansı veremiyor. Vedat, Legear, Kage gibi isimler bundan uzaklar.

Sonuç olarak Adana Demirspor’un play-Off şansı devam ediyor. Mutlaka yeni yapılanma ile Boluspor maçından Demirspor 3 puanla ayrılabilir. Bunu yapacak güce sahipler. Sadece mücadeleden uzak oyunular biraz kenarda beklemeli.