Sabırlı olmak lazım

15/07/2018 23:01 1197

 

Adana Demirspor yeni başkanı ile bu sezon hedefe oynayacak bir kadro kuruyor. Öncelikle sabırlı olmak gerekiyor.

Başkan Murat Sancak' ın ilk icraatı Sportif Direktörlüğe Tanju Çoiak'ı getirmek oldu. Çolak tecrübeli bir futbol adamı. Sporcu portföyü de hayli zengin.

Şuana kadar yapılan transferler ortada, teknik direktör Hakan Kutlu nezaretinde takımın kimyasına uyacak isimler transfer ediliyor. Yalnız burada yabancı transferlerde son derece dikkatli olunması gerek. Çünkü yabancı futbolcular bu ligde hedefi belirleyen isimler oluyorlar. Forvet ve kenarlarda oynayanların kaliteli isimler olması takımı hedefine taşıyacaktır.

Başkan Murat Sancak, hırslı ve hedefe oynayacak takım kurmak için tüm mesaisini harcıyor. Taraftarların sabırlı olmaları ve başkan ve yönetimine güvenmeleri gerekir.

Murat Sancak Adana Demirspor için son şanstır. Takımın geçmiş borçlarını üstlenmiş ve yarınlarını teminat altına almak için de çok yakın bir zamanda yeni projeler ile kulübe güç kazandıracaktır.

Liglerin başlamasına az bir süre kaldı. Geç toparlanmaların belki takım için aleyhine olacaktır. Ancak en kısa sürede pozitif gelişmeler göstererek hedefini belirleyecektir.

Taraftarların eski günlerdeki gibi takımları destekleyeceklerine inancım sonsuz. İlk maçın deplasmanda olması belki ilk maç olarak zor geçecektir. Ancak teknik direktör Hakan Kutlu bu ligi iyi bilen bir isim. Kuracağı kadro ve oyun sisteminin oturması belki zaman alacaktır. Ligin uzun bir maraton olduğunu düşünürsek ben başarılı olacağına eminim.