SABIR GEREK

27/11/2017 03:35 1367

Adana Demirspor son 5 maçtan 1 puan çıkartarak sevenlerini hüsrana boğdu. Başkan Mehmet Gökoğlu tüm sorumluluk bende derken aklından geçenleri kimse bilmiyor. Ancak yeni bir teknik direktör ve yapılacak takviyeler ile bu takım ancak lig de tutunabilir.

Teknik direktör sorununa acil çözüm bulmak gerekiyor. Ancak bu maddi bir külfet getirecektir. İyi düşünmek gerekiyor. Gürcan aday bu takımın başına Sportif Direktör olarak geldi. Teknik direktör olarak değil. Ersel hoca ile bu işin yürümeyeceği belli idi. “Gözüken köy kılavuz istemez

Samet Aybaba’nın geçtiğimiz günlerde gazetelerde çıkan bir beyanatı vardı.  

Şöyle diyor Aybaba, “Leonardo için Milan’da İnter’de oynadı, hocalık yaptı denildi. Biz neyiz? Biz de Türkiye’nin en iyi takımında oynadık. Kaptanlık yaptık. Yoldan geçerken mi antrenör yaptılar bizi?” diyor.

Yani şunu söylemek istiyorum. Adana Demirspor’u çalıştıracak hiç mi teknik direktör yok Adana’da da ErselUzgur ile anlaşmaya varıldı? Adana Demirspor’a hizmet etmiş birçok antrenör var. Tabi bu yönetimin taktiri. Demek ki öyle uygun görülmüş. Ben Adanalı bir antrenörden yanayım. Kendi şahsi fikrim bu.

Manisaspor ligin dibine demir atmış bir takım. Maddi sıkıntılar içerisinde boğuşuyor. Puanları siliniyor. Bu takıma karşı oynadığımız futbol ne yazık ki yeterli değil. Tamam hakem hataları var. ancak sen de buna karşı oynadığın olumlu futbol ile yanıt vereceksin. Hakemin sana karşı art niyetli tutumunu oyununla ve attığın goller ile çürüteceksin.

Puan cetvelinde her geçen hafta daha da aşağılara gitmek hayra alamet değil.

Başkan Mehmet Gökoğlu “Tüm sorumluluk benim” diyor. Sabır gerek. Bu takımı şampiyon yapmış bir başkan Gökoğlu. Bile bile kimse “parmağını gözüne sokmaz”. Gökoğlu’nun ayrıca Adana Demirsporluluğu tartışılmaz. Elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim.

****** *****

KAPLAN KÜKRÜYOR

Adanaspor iki kere geriye düştüğü Gaziantepspor karşısında son dakika golü ile 3 puana uzandı ve puanını 21’e getirdi. İlk 6 takım arasına girmeyi başaran Adanaspor rahat bir nefes aldı.

İlk 6 takım arasında en kötü averaja sahip olan takım Adanaspor. İleriki haftalarda bu açığı kapatacak ve aradaki farkı kapatacaktır.

Ancak yediği gollere baktığımızda defans bloğunda bariz hatalar yapıldığını görüyoruz. Bu bölgeye ara transferde muhakkak bir adam almaları gerekiyor.

Güçlü ve çok koşan bir takım Turuncu- Beyazlılar. Topu kenarlara taşıdıklarında etkili ataklar yapabiliyorlar. Ancak forvete de iyi bir golcü alınması gerek.

İlk yarıyı ilk 6 takım arasında bitirirlerse ilk ikiyi zorlayabilir. Çünkü aradaki fark açık değil.