Sabır en önemli ilaç…

10/07/2019 22:23 1384

Hani hep diyorduk ya, “Demirspor para sıkıntısı yaşamasa…Federasyona borcu olmasa…Bir sonraki sezona iskeletini bozmasa…”

Vs…Vs…Vs…

Şuan ki Demirspor’u  tarif ediyorduk yıllar öncesinde… Bazı olumsuzluklar, acılar, çaresizlikler çabuk unutuldu.

Geçen sezondan takımın çoğu kaldı. Federasyona borç yok. Kulübün başkanı, yönetimi var. Teknik heyet geçen yıldan devam ediyor.   Dört transfer yapıldı. Ve eksik bölgelere hala yapılıyor.

Elbette eleştiri olacak ama bazı yazılanları okuyunca da Adana Demirspor ile özdeşleşmeyen ifadeler olduğu gün gibi ortada.

 

Adana Demirspor kulübünün Başkanı ve yönetimi var. Devamında Teknik direktörü ve yardımcıları…Elbette bir transfer politikası var. Bu politika üzerinde çalışmalar yürütülüyor.  Ancak  bir beğenmemezlik kültürü oluştu.  Kim transfer edilse bir kulp takılıyor. Son olarak da Tevfik Altındağ alındı. Deyim yerindeyse kızılca kıyamet koptu.  Passolig kartını kırma tehdidinden, maçlara gelmeme talibine kadar uzanan bir kızgınlık dürtüsü.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın ikinci yılı olacak. İlk sezonu hatırlatmaya gerek yok.  Özet olarak uçurum kıyısından Murat Sancak’ın  el uzatmasıyla feraha çıkan şuan ki Demirspor’dan söz ediyoruz.  Bu dönem kulüp yönetmek ve ayakta tutmak hayli zorlaştı. Dolayısıyla  Murat başkan da Adana Demirspor’u ayakta tutabilmek ve hatta başarıya taşımak için çaba sarf ediyor. Kendisinin değimiyle, “Demirspor emin ellerde kimse merak etmesin.”

Murat Sancak’tan sonra da böyle bir merakımız kalmadı zaten.

Başkan Sancak’ı burada tanıma imkanı bulduk. Başarılı olma gibi hasleti var. Bunu görüyoruz. Şartlar ve zaman ne olursa olsun Adana Demirspor mutlaka Süper lige çıkacaktır. Başkanlık koltuğunda yine Murat sancak olacak olacağına yürektin inanıyorum.

Ancak bunun için de yine  sabır en önemli ilaç gibi görünüyor.