Play-Off hedefi…

02/04/2019 10:44 932

Adana Demirspor bu haftayı da maç yapmadan geçirecek. Dolayısıyla hayli dinlenmiş olacak ama diğer takımlar bugün itibariyle maçlarını oynamaya başlayacaklar.

Adana Demirspor’un tek avantajı bu anlamda sakat oyuncuların geri dönüşleri oldu. Şuan için bakıldığında Koseçki ve Hakan’ın dışında sakat oyuncu bulunmuyor. Bu durum Teknik Direktör Ümit Özat’ın elini güçlendiriyor.

Gerçi oyuncuların mücadelesinin zirve yaptığı bu süreçte Ümit hoca hayli keyifli.  Milli maç arasında yapılan idmanların tam anlamıyla yerini bulması ve oyuncuların isteyerek çalışmalarının karşılık bulduğunu hep beraber Kayserispor ile yapılan özel maçta gözlemledik.

Kayserispor Süper ligin önemli ekiplerinden. Hani dişli desek yeridir. Böylesine dinamik ve sistemli takıma karşı Demirsporlu oyuncular gerçek anlamda kafa tuttu. Teknik Direktör Ümit Özat’ın dediği gibi sonucun önemli olmadığı karşılaşmada Demirsporlu oyuncular iyi mücadele etmelerinin yanı sıra attıkları iki golün dışında bir çok da gollük pozisyonu değerlendiremedi.  Hatta bazı ikili pozisyonlarda ayakta kalmaları nedeniyle Kayserisporlu oyuncuların kasti faul yapıp kart görmeleri de Demirsporlu oyuncuların hangi noktada olduklarını net bir şekilde gösterdi.  Tabi fazla pozisyon verilmemesi de ayrıca memnuniyet verici  durum.

Tabi Demirspor’un  Afyon maçı çok kritik olacak.  Afyon takımı Çarşamba günü Gaziantep deplasmanında sahaya çıkacak. Yani fazladan bir maç yapmış olarak Demirspor’un karşısına çıkacak. Demirspor’un hedefleri var. Ana hedef Süper lige çıkmak. Buna da yakın diyebiliriz. Dolayısıyla bakıldığında Demirspor, Afyon maçını aldığı takdirde Play-Off’a bir adım daha yaklaşmış olacak. Buradaki önemli nokta Play-Off’a kalmak . Bunun içinde ipler Demirspor’un elinde. Kalan maçları aldığı takdirde zaten  istenilen hedefe de ulaşılmış olacak.  Zaten Teknik Direktör Ümit Özat’ın ilk dört dilim için hedefi fazlasıyla tuttu. Zira deneyimli hoca 4 maça 8 puan hedeflemişti.  Demirspor dört maçta  10 puan elde etti. Bu da izlenen yolun daha ilerisi anlamı taşıyor.

Adana Demirspor Başkan Murat Sancak ile birlikte Play-Off’a girdiğinde durumun çok daha iç açıcı olacağını düşünüyorum. Oyuncu kalitesi zaten bunu getiriyor. Başkan Murat Sancak ile futbolcuların iletişiminin de iyi olduğunu görüyoruz. Sonucunda Demirspor, Adana’ya daha farklı hava getirecektir.