ORTA SAHA VE MÜCADELE

10/09/2018 01:25 1310

Adana Demirspor için kongre döneminden bu yana sihirli sözcük sabırdır. Bu sözcük sabrederek ve zamana yayarak takım hakkında bizlere bazı önemli sinyaller verecektir. İşte buradan yola çıkarak İlk dört haftanın son maçı içerde oynanan İstanbulspor maçı oldu. Her defasında Başkanından hocasına, taraftarından basınına tek bir söylem vardı oda takımın geç kurulduğu ve hazır olabilmesi için 4 yada 5 haftaya ihtiyacı olduğu.

İşte bu ilk 4 hafta geride kalırken Adana Demirspor’un saha içerisinde artıları ve eksileride belirgin bir şekilde ortaya çıktı. Öncelikle herkesin hem fikir olduğu konu İstanbulspor maçı başta olmak üzere genel bir orta saha zafiyetinin çok bariz bir şekilde gözüküyor olmasıydı. İstanbulsporlu oyuncular topu her aldıklarında orta sahayı çok rahat geçtiler. Adana Demirsporlu orta saha oyuncularının da dakikalar geçtikçe bu hızlı çıkışlara cevap verememesi ve geri dönememesi İstanbulsporlu oyuncuları Adana Demirsporlu savunma elemanlarıyla baş başa bıraktı. Kenar oyuncularının da bu maçta istenileni verememesi ortaya oyun anlamında sıkıntı yaşayan bir Adana Demirspor çıkardı.

Lige verilen arada Hakan Kutlu hoca bu eksiklikleri mutlaka giderecektir son transferleri ve özelikle Anderson’u hazır olması durumunda eksiklikleri olan yada performansı yeterli olmayan oyuncuların yerine sahada görmemiz mümkün olabilir. Zaten Hakan Hoca da Hatay maçıyla birlikte daha iyi bir Adana Demirspor’un sahada izlenebileceğini vurguladı.

Adana Demirspor için artı olan taraf ise her ne kadar takım hazır olmasa da mücadele gücünün olduğu dilimlere oyunu bırakmaması ve mağlup duruma düşse dahi maçı bırakmaması. Özellikle Pote’nin maşallahı var diyebiliriz. Hem attığı gollerle hem mücadelesiyle genç oyunculara adeta nazire yapıyor.

Sonuç olarak ilk 4 haftada alınan 7 puan sıkıntılı şartlarda başlanan sezon için gayet iyi. Artık Adana Demirspor eğer yukarısı için belirlediği şampiyonluk hedefine ulaşmak istiyorsa mutlaka seri galibiyetlere ihtiyacı var. Hakan Hoca bu çerçevede lige verilen arada eksiklikleri de görerek önlemini alacaktır. Hatay maçıyla birlikte oyun anlamında da istenileni veren bir Adana Demirspor takımını sahada görebileceğimizi düşünüyorum.