ONUR, GURUR VE ŞEREF ÇOK ÖNEMLİ DEĞERDİR!..

18/05/2018 01:38 1564

Geçtiğimiz günlerde Adana Demirspor Başkan Vekili İmam Gazali Hıradağ, mikrofonu eline aldı ve yönetimin icraatlarını anlattı.

“Başarısız bir sezonda kümede kaldığımız için sevindik bu bize yakışmadı” dedi! Maddi problemlerin her daim bu kulübün üzerine kâbus gibi çöktüğünü biliyoruz. Yeni gelen her yönetimin, “UMUT TACİRLİĞİ” yaptığını, tüm spor kamuoyu biliyor. Kusura bakmayın am bu kulüp kimsenin “BABASININ MALI” değil.

İmam bey geriye dönük bütün borçların tarafından ödendiğini söylüyor. Peki bu dedikoduları kim ya da kimler üretiyor, nereden çıkıyor?

İmam bey “Onur”, “Gurur” ve “Şeref” kelimelerini kullandı. O kadar iddialı kelimeler ki bunlar. Bu kelimeleri irdelediğiniz zaman hoş olmayan durumlar ortaya çıkabilir.

Yanlış anlaşılmasın, ben kimseyi töhmet altında bırakmam saygı kurallarından ve meslek etiğimden dışarı da çıkmam.

Ben İmam beye sormak istiyorum?

Sizle telefonda konuştum. Bir sorunu ilettim, o zamanki başkanın kim olduğunu biliyorsunuz. Siz söylediğinizi ve beklenmesi gerektiğini söylediniz. Sonuç ne biliyor musunuz kocaman bir “HÜSRAN”.

Allah’üTeâlâ der ki, “Benim karşıma her şey ile gelin ama KUL HAKKI İLE GELMEYİN”

Ne demek istediğimi siz anladınız.

Gelelim diğer konulara;

Hani Adana Demirspor sahipsiz falan diyorsunuz ya. Adana Demirspor sahipsiz değil. Başkan olmak isteyenleri istemeyenler kimler onları açıklayın!

Bırakın gidin artık!

Herkes ne alacaksa alsın. Bu takım artık borçtan harçtan kurtulsun. Şampiyon olsun.

Hani başarılı olursun amenna kimse söz söyleyemez.

Bakın size bir olaydan bahsedeceğim bu olay taze, yepyeni bir olay;

Geçtiğimiz günlerde Ömer Sabancı ve Adana’nın tanınmış spor adamlarından biri Sabancı’nın uçağı ile günübirlik Adana’ya geliyorlar. (Kısa geçiyorum)

Konu Adana Demirspor… Değerli bir ağabeyimiz, Sabancı’ya “Adana Demirspor’u alın fazla borcu yok başına da gençlerden örneğin HacıSabancı’yı getirin şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurun” der. Ömer bey “Neden olmasın” diye samimi bir yaklaşım gösterir. (Şu an ki borç Sabancılar için büyük borç değil.) Ağabeyimiz Sabancı’ya“Yalnız sen Adana’ya gittiğimizde Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile bir görüş, ona göre hareket et” diye tavsiyede bulunur.

Buraya kadar herşey tamam.

Aynı gün geri dönecekleri için Ömer bey kendi işlerini çabuk bitirir ve Sözlü ile görüşmeye gider.

Sonuç;

Yine “HÜSRAN”.

Ömer bey, dönüşte ağabeyimiz ile buluşur suratı haklı olarak asıktır…

Neden olduğu malum. O ara Mehmet Gökoğlu “Ben seçimle geldim, seçimle giderim” açıklamasını yapar.

Yani iş yokuşa sürülür.

Anlayacağınız herkes memnun bu gidişattan. Sağ duyulu taraftarlar tepkilerini gösteriyorlar ancak yapacak hiçbir şeyleri yok.

Gün geçtikçe borç çoğalacak ve inanın dönüşü olmayan yerlere doğru gidiyor bu kopça çınar kulübümüz…İşin sonu da her zaman olduğu gibi kötü olacak. 

Dost acı söyler…

Son söz;

Siz siz olun asla “KUL HAKKI YEMEYİN”