Önemli galibiyet

08/04/2019 20:30 1023

Adana Demirspor çok önemli bir engeli aştı.

Ligde son olarak Şanlıurfa’da Elazığspor’u yenen Adana Demirspor, dün de deplasmanda Afyon takımını 2-0 yenerek önemli bir seri yapmış oldu.

İşin aslına bakıldığında maç öncesi Elazığsporlular  “dönüm maçımız” dediler Demirspor’a yenildiler.

Yine bu maç öncesi Afyonsporlular  “ dönüm maçımız” dediler…Afyon takımı da Demirspor’a yenildi.

Sonucunda iki küme düşme mücadelesi veren takımı deplasmanda yenmiş oldun. Bu senin takımsal kaliteni gösteriyor. Tabi teknik heyeti de dahil etmemiz gerekiyor.

 

Dünkü maça geldiğimiz de Demirspor bu sezon ilk kez Pote’siz sahaya çıktı. Yerine oynayan Oleksand’ı çok beğendim. Oyunda kaldığı sürece müthiş mücadele gösterdi. Topu ileride ayağında tutup takımını dinlendirdi ve atağa kaldırdı. Hatta ele edilen gollük pozisyonların temelinde Oleksandr var. Bunun yanı sıra genç Mehmet Kaan da oyuna dahil oldu. Kısa bir süre de olsa takım çift santrafor gibi oynadı. Ancak, Mehmet Kaan’ın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Zira,Oleksandr oyundan 84. Dakikada çıktı. Bu dakikadan sonra Mehmet etkisiz  kaldı ve rakibin daha çok hücuma çıkmasına neden oldu. Bu nedenle Mehmet Kaan bu maçı tekrardan hatta kendinin oyuna girdiği dakikadan sonra izlemesi şart.

Kalede Çağlar, yine gereğini yaptı. Galibiyette önemli  önemli rol üstlendi. Oyunun son 5 dakikasında adeta kalesinde devleşti ve iki önemli pozisyonda gereğini yaptı.

Savunma hattı çok çok iyiydi. Fakat Süleyman,  sağ bekten ziyade hücum hattında çok başarılı olduğunu düşünüyorum.  Afyon maçında Süleyman öne çıkana kadar isabetli orta gelmedi. Ne zaman ki Süleyman öne çıktı olgun atak ortaya çıktı.  Oyuna 11’de başlayan Kage konusunda ise Ümit hocanın bir kez daha düşünmesi gerekir. Kage oynadığı bölüm içinde takımı neredeyse10 kişi bıraktı. Ne zaman ki oyundan çıktı takım kendine geldi.

Sonuç olarak Adana Demirspor play-off yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bir taraftan Başkan Murat Sancak, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcular müthiş birlik içindeler. Tabi taraftarları da bu birlikteliğe eklemek gerekir. Takım bu hafta Ümraniyespor’u yendiği takdirde önü daha da açılacaktır.

Takımı yürekten kutluyorum.