NE OLACAK BU TAKIMIN HALİ?

30/01/2018 22:58 1463

Adana Demirspor’u bana anlat deseler, ne söyleyeceğimi inanın bilmiyorum. Bu takımın hali ne böyle? 90 dakika içerisinde sahaya yansıyan akıllarda kalacak bir tek ne var biliyor musunuz? Kaleci Kurtuluş’un kurtarışları, eğer Kurtuluş gününde olmasaydı skor tabelasında ne yazardı düşünmek bile istemiyorum.

Ertesi gün gazetelere baktım Kurtuluş’a bir yıldız vermişler. Güldüm ne diyeyim ki?

Bu takım ara transferde takımı güçlendirdi!. Yaptı da bu transferlerin hali ne? Bunlar mı Adana Demirspor’u sırtlayacaklar? Bunlar mı Adana Demirspor’u bulunduğu bölgeden yukarıya taşıyacak?

Başkan Mehmet Gökoğlu’nun bu kadar gözle gözükür hata yapmasına hayret ediyorum. Bu futbolcuları sizlere kimler önerdi. Yapmayın, Adana Demirspor forması bu kadar ucuz olamaz.

Sportif Direktör Gürcan Aday saygı duyduğum bir büyüğümdür.  Bu takımın formasını giymiş bir kişi olarak soruyorum, bu takımın hali ne?

Mehmet Gökoğlu yönetiminden önceki senelerde Gürcan Aday ismini sportif direktör olarak ben sayfamdaki köşemde yazdım. Bir sefer değil birkaç sefer. İnanın o zamanlar kendisiyle daha sık görüşüyorduk. Adana’ya geldi geleli bir kere bile aramadı. Ben aradım telefonlarıma da yanıt vermedi.

Ben de, her halde yoğun bir şekilde çalışıyor. Süper bir Adana Demirspor yolda diye düşünüyordum ki ne göreyim! Kurulan kadroya bakın. Giray Bulak teknik direktör olarak getiriliyor. Birileri birilerinin “Kulağına Bulak gitsin diye fısıldıyor” ve apar-topar kapının önüne koyuyorlar. Daha kariyerli bir teknik direktör getireceğiz diyorlar Timuçin geliyor. Timuçin’e bir şey söylemiyorum. Bu arz talep işidir. Benim takıldığım nokta “Daha kaliteli bir isim” söylemleriydi.

Ben bu şartlarda bu takımdan umudumu kestim. Yine sancılı 90 dakikalar bizleri bekliyor. Hafta sonu Samsun ile içerde oynuyor Şimşek. Bu maç 3 değil, 6 puanlık bir maç.

Yeni transferlerimiz de taraftarımızın karşısına çıkacak. Merak ediyorum nasıl bir “resital” seyredeceğiz.

HANİ SANTRAFOR

Adanaspor evinde şampiyonluk adaylarından Giresunspor’u elinden kaçırdı. Nasıl kaçırmasın ki. Penaltıyı atama, eline geçen gollük pozisyonları cömertçe harca. Giresunspor bu ligin flaş takımlarından. Transferde sanırım Adanaspor’un harcadığı paranın iki mislini harcadı.

Adanaspor ise flaş transferler yerine daha mütevazi transferler ile ilk 6 takım arasına girmeyi hedefliyor. Ancak evinde yenemez isen bu istek ve arzu “Hayal” den öteye gidemez.

İyi bir santrafor alınacaktı, hava hakimiyeti olan, ceza sahası çevresinden isabetli sert şutlar atabilen. Hani nerede?

Teknik direktör Osman Özköylü’nün işi sanırım çok zor. Bu kadro ile ilk 6 takım arasına girmesi rakipler kazanırken nasıl olacaksa. Aşağıdan Gazişehir, AltınorduElaziğspor geliyor. İstanbulspor evinde Denizlispor’u yenip kendini ilk 6 takım içerisine attı.