MUTLULUK GÖZYAŞLARI

25/12/2017 22:56 1338

Adana Demirspor lider Ankaragücü karşısında 1-0 geri düşmesine rağmen skoru lehine çevirmesini bildi ve ilk yarının son maçında aldığı galibiyet ile 20 puana ulaştı.

Maç bitiminde sahaya inen Mehmet Gökoğlu mutluluk göz yaşlarını tutamadı. Futbolculara sarılarak kutlayan Başkan Mehmet Gökoğlu 8 hafta sonra gelen bu galibiyet ile üstündeki stresi de atmış oldu.

Adana Demirspor’u bu sezon ilk defa bu kadar istekli ve arzulu gördüm. Rakip takım ataklarında adam paylaşımı ve yerinde hamleler ile karşılık vermeleri mükemmeldi.

Hakem Mete Kalkavan’ın gol olan pozisyona penaltı göstermesi ise “traji komik” bir hareketti. Yani bir umut belki penaltıyı kaçırırlar da maç berabere biter hamlesi gibi geldi bana!

İşte benim haftalardan beri söylediğim bu idi. Hakemi de yeneceksin. Oynadığın oyunu ciddiye alacaksın. Son düdüğe kadar maçı bırakmayacaksın. Mücadele ve hırsını sahaya yansıtacaksın. İşte o zaman başarı gelir.

Adana Demirspor’un bu lige ağırlığını koyması için 4-5 transfer yapması gerekiyor. Kenarlar ve geri dörtlünün göbeğine alınacak futbolcuların kaliteli isimler olması lazım. Bu lig de tutuna bilme adına yapılacak transferler takımı tekrar şaha kaldıracaktır.

Artık sezonun ikinci yarısında “dönüşü olmayan” maçlara çıkılacak. Bunu futbolcuların kafalarına “enjekte” etmeniz gerekiyor, bu da teknik ekibin işi. En kısa zamanda transferleri yapıp kampa bu futbolcular ile gidilmeli. Bu kısa zamanda yapılacak hazırlık maçları da son derece önemli.

Başkan Mehmet Gökoğlu, için bu galibiyet büyük moral oldu. Başkanın Adana Demirsporluluğundan kimse kuşku duyamaz. Takım kötü gittiğinde uykuları kaçar ve ne yapmalıyım da bu takımı bu durumdan kurtarmalıyım düşüncesi kendisini bayağı yıprattı. İşte bu galibiyet Başkan Mehmet Gökoğlu’nu tekrar ateşleyecektir.

İŞTE KAPLAN

Adanaspor deplasman galibiyeti ile Eskişehirspor’un ”fiyakasını bozdu”. Haftalardır bedava kaybedilen puanlar Adanaspor’un ilk altı heveslerini kırmıştı. Ancak bu galibiyet ile şuanda 5. Sıraya demir attı. Tabi Balıkesirspor ve Boluspor maç neticelerinin ne olacağını bilmiyorum.

Adanaspor teknik direktörü Osman Özköylü rakip Eskişehirspor’u iyi analiz etmiş. Orta alanı kalabalık tutan ve kenarları iyi kapatan Adanaspor mağlup duruma düşmesine rağmen maçı lehine çevirmesini bildi.

Ara transferde de yapılacak transferler bu takımın ilk iki şansını yükseltecektir. Tabi yapılacak transferlerin sıradan isimler olmaması gerekiyor. Yani kaliteli futbolcu için verilecek paraya şu anda acımamak gerekir. Başkan Bayram Akgül’de son yaptığı açıklamada transfere ağırlık vereceği mesajını verdi. Sezonun ikinci yarısında daha gollü maçlara imza atacak bir Adanaspor görürseniz hiç şaşırmayın. Osman Özköylü bu ligde şampiyonluk yaşamış bir teknik direktör. Zaman ne gösterecek bekleyip göreceğiz. Bu galibiyet Kaplana ilaç gibi geldi