Murat Sancak’ın açıklamaları

16/08/2018 02:05 1272

 

Adana Demirspor camiası için tabir yerindeyse artık teker dönmeye başladı. Transfer dönemini neredeyse noktalayan mavi şimşekler belki bir transferle noktayı koyacak. Zaten sezon da başladığına göre artık sahaya odaklanmanın zamanıdır diye düşünüyorum. Bu çerçevede Başkan Murat Sancak’ın açıklamaları hayli önemli. Sancak gerçekleşen, gerçekleşmeyen, konuşulan ama hiç gündeme gelmeyen transferlere açıklık getirirken mali açıdan Adana Demirspor’u düşündüğünü açıkça gösteriyordu. Başkan Sancak iyi bir kadro kurdu ve taraftardan da şimdi destek bekliyor. Zaten taraftarda desteği bu sezon hiç olmadığı kadar fazla verecek.

Öncelikle hayalcilikten uzak gerçeklerle yüzleşen bir Başkan görüntüsü var açıklamalarda. Sancak, tüm gerçekleri bu amaçla kamuoyundan ve camiadan saklamadan paylaşmayı tercih ediyor. Kulüplerin mali disiplin altında oluşlarından tutunda, gençlerin mutlaka takımda olması gerektiğine, Etoove Volkan Şen transferinin detaylarından, kulübün iyi yönetilmediği noktasına kadar birçok konuya açıklık getirdi Murat Sancak. Ancak açıklamalarının en önemli kısımlarından biri ise bu sezonun zorluğu oldu. Zaten 1. Lig Süper Lige oranla bana göre daha zor bir lig. Başkan’da buna dikkati çekerek mutlaka Süper Lig de olunması gerektiğini söylüyor.

Başkan’ın üzerinde durduğu bir başka konu ise taraftarın her koşulda takımının yanında olması. Bu zorlu maratonda her skor var ancak mücadeleden asla vazgeçmemek gerekiyor. Başkan Sancak Türkiye’nin son dönemde özellikle Amerika’nın dolar üzerinden uyguladığı baskıların da üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde gelineceğini söylerken aslında Adana Demirspor’un da camia olarak bu konudaki tavrını açıkça ortaya koyuyor.

Özetle Adana Demirspor’un gerçekten ağırlığı hissedilen bir Başkan’ı var her konuda duruş önemlidir. Duruşunuz sizin kimliğinizi ortaya koyar. İşte Murat Sancak duruşuyla Adana Demirspor camiasına güven veriyor. Bence Adana Demirspor’un uzun zamandır en büyük kazancı budur.